D. Britanijos ir Japonijos mobilaus ryšio operatoriai jau atsisako prekiauti naujais „Huawei“ telefonais  (1)

Jungtinės Karalystės telekomunikacijų bendrovė „BT Group“, ketinanti kitą savaitę paleisti pirmąjį naujos kartos mobiliojo ryšio tinklą, nusprendė nebeprekiauti „Huawei“ telefonais, nes nėra tikra, ar Kinijos bendrovė ateityje galės naudoti „Android“ operacinę sistemą. Panašų sprendimą priėmė ir Japonijos telekomunikacijų operatorės, nusprendusios nesiūlyti naujų „Huawei“ išmaniųjų telefonų savo klientams.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-05-25 D. Britanijos ir Japonijos mobilaus ryšio operatoriai jau atsisako prekiauti naujais „Huawei“ telefonais  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didžiausia Japonijos mobiliojo ryšio operatorė „NTT Docomo“ paskelbė, kad nebepriims užsakymų naujiesiems telefonams „Huawei P30“.

Savo ruožtu mobiliojo ryšio operatorės KDDI bei „YMobile“, priklausanti „SoftBank“, paskelbė atidedančios prekybą naujais „Huawei“ telefonais, kuri turėjo būti pradėta penktadienį. „YMobile“ tai paaiškino neapibrėžtumu, susijusiu su Jungtinių Valstijų nustatytais technologijų pardavimo Kinijos telekomunikacijų milžinei apribojimais.

Ruošdamasi naujos kartos mobiliojo ryšio paleidimui, „BT Group“ priklausanti mobiliojo ryšio operatorė EE, didžiausia Jungtinėje Karalystėje, ketina siūlyti savo klientams „Samsung“ ir „OnePlus“ pagamintus išmaniuosius telefonus su 5G technologijomis.

Iš pradžių buvo tikimasi, kad pradedant eksploatuoti 5G tinklus, procese dalyvaus ir „Huawei“ išmanieji telefonai, tačiau EE buvo priversta atsisakyti šios minties dėl „tvyrančios nežinomybės“, neleidžiančios sudaryti ilgalaikių sutarčių, pareiškė EE generalinis direktorius Marcas Allera.

Visgi nepaisant politinių diskusijų dėl Kinijos bendrovės, diegdama 5G tinklus EE ir toliau naudos „Huawei“ įrangą, kartu su Švedijos „Ericsson“ technologijomis, rašo „The Financial Times“.

M.Allera pažymėjo, kad EE išbandė 5G tinklą naudodama „Huawei“ įrangą ir šiuo metu nėra gavusi kokių nors šalies valdžios institucijų nurodymų „keisti kryptį“.

Kiek anksčiau šį mėnesį JAV priėmė sprendimą įtraukti „Huawei“ į įmonių sąrašą, kurioms amerikiečių įmonės gali tiekti technologijas ir komponentus tik gavusios specialius leidimus. Netrukus po to „Google“ pranešė, kad ji priversta nutraukti „Huawei“ prieigą prie paslaugų, susijusių su operacinės sistemos „Android“ palaikymu.

Vėliau tapo žinoma, jog Vašingtonas yra pasirengęs suteikti „Huawei“ laikiną 90 dienų leidimą įsigyti paslaugų ir komponentų, reikalingų telekomunikacijų įrangos gamybai ir išmaniųjų telefonų veikimui.

Pasak M.Allera, „Huawei“ galimos problemos, susijusios su prieiga prie komponentų tiekimo grandinės, kelia nerimą, tačiau mažai tikėtina, kad Jungtinei Karalystei būtų naudinga atidėti 5G tinklų diegimą iki kol paaiškės „Huawei“ lemtis.

„Galimi įvairūs situacijos scenarijų variantai, tačiau nežinome nieko tikro. Visgi mes negalime stovėti vietoje“, – kalbėjo EE vadovas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(7)
(5)
(2)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: