Nejaugi „Huawei“ telefonuose nebeliks „Facebook“? Kas skelbiama žiniasklaidoje ir ką sako pati „Huawei“ (Papildyta „Huawei“ komentaru)  (2)

Socialinių tinklų milžinė „Facebook“, laikydamasi JAV įvestų apribojimų, pranešė nebeleisianti diegti bendrovės programų „Huawei“ išmaniuosiuose telefonuose, pardavinėjamuose su iš anksto įdiegtomis programomis, o šis žingsnis vadinamas dar vienu smūgiu Kinijos technologijų milžinei. Bet iš tikro nėra taip blogai, kaip skelbiama.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-06-11 Nejaugi „Huawei“ telefonuose nebeliks „Facebook“? Kas skelbiama žiniasklaidoje ir ką sako pati „Huawei“ (Papildyta „Huawei“ komentaru)  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Facebook“ pranešė, kad nebeleis iš anksto įdiegti savo programinės įrangos „Huawei“ prietaisams, kol neišnagrinės neseniai įvestų JAV sankcijų reikalavimų.

Esamų „Huawei“ išmaniųjų telefonų, kuriuose jau yra įdiegtos „Facebook“ programos, savininkai galės ir toliau jas naudoti ir atsisiųsti naujinius.

Praėjusį mėnesį JAV Prekybos departamentas uždraudė JAV bendrovėms pardavinėti savo technologijas „Huawei“ ir kitoms Kinijos įmonėms be vyriausybės patvirtinimo.

Kinijos prekybos ministerija šią savaitę į tai atsakė įspėdama, kad artimiausioje ateityje paskelbs savo „nepatikimų“ užsienio bendrovių sąrašą.

JAV pareigūnai intensyviai vykdo pasaulinę kampaniją, nukreiptą prieš „Huawei“, kuri yra pirmaujanti pasaulyje įrenginių tiekėja ir antra pagal dydį išmaniųjų telefonų gamintoja. Pasak jų, Pekinas gali išnaudoti bendrovės produktus kibernetiniam šnipinėjimui, tačiau nepateikė tyčinio šnipinėjimo įrodymų.

„Peržiūrime galutinį Prekybos departamento nurodymą ir neseniai išduotą laikiną bendrąją licenciją ir imamės veiksmų, kad būtų užtikrinta atitiktis reikalavimams“, – pareiškė „Facebook“, turėdama galvoje 90 dienų lengvatinį laikotarpį, per kurį leidžiama palaikyti esamą „Huawei“ įrangą.

„Google“, kuri sukūrė „Huawei“ naudojamą operacinę sistemą „Android“, jau pranešė, kad, nors ir palaikys esamuose „Huawei“ telefonuose įdiegtas programas, ateities įrenginiuose neliks pagrindinių amerikiečių bendrovės programų ir paslaugų, įskaitant žemėlapių, „Gmail“ ir paieškos programas, o būsimoms „Android“ versijoms bus prieinamos tik pagrindinės paslaugos.

 

„Huawei“ pasirodžiusią informaciją pakomentavo taip: įrenginiuose „Facebook“ aplikacija nebus iš anksto diegiama. Ją vartotojai turės/galės atsisiųsti ir įdiegti įrenginyje, kaip ir visas kitas trečių šalių programėles.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(23)
(5)
(18)

Komentarai (2)