JAV kariuomenės testas telefonams: kokius išbandymus jiems tenka patirti, kad gautų prestižiniu laikomą „MIL-STD 810“ sertifikatą? ()
Žmonės, dirbantys itin sudėtingomis sąlygomis, išmaniesiems įrenginiams kelia daug didesnius reikalavimus nei vien geros kokybės kamera. Jiems svarbu, kad jų naudojami telefonai būtų ne tik funkcionalūs, tačiau ir atsparūs. Išmanieji, pasižymintys atsparumu drėgmei, purvui, vandeniui bei smūgiams, gauna „MIL-STD 810“ sertifikatą. Visgi, ar kada nors pagalvojote, kokius bandymus tenka praeiti telefonams, kad jie gautų šį prestižiniu laikomą įvertinimą?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Telefonams tenka atlaikyti 24 bandymus
Pirmą kartą „MIL-STD 810“ standartą JAV Gynybos ministerija apibrėžė dar 1962 metais, o nuo tada testavimo metodai yra nuolat tobulinami. Naujausia sertifikato versija yra „MIL-STD 810H“. Tam, kad įrenginys gautų šį sertifikatą, atliekami net 24 skirtingi bandymai, kuriuos jis turi sėkmingai atlaikyti.
Pirmi, kurie ateina į galvą, yra kritimas iš tam tikro aukščio ir atsparumas drėgmei, tačiau testavimas apima daug daugiau sričių. Net tokias egzotiškas, kaip funkcionavimas kalnuose, aukštai virš jūros lygio. „MIL-STD 810H“ – pats aukščiausias prietaiso tvirtumo, patvarumo ir atsparumo įvairioms nepalankioms sąlygoms standartas. Aparatas testuojamas taip, kad galėtų funkcionuoti ne tik nepalankiose darbo aplinkose, bet aktyvių karinių veiksmų metu.
Štai keli testai, kuriuos sėkmingai atlaiko telefonai, turinys „MIL-STD 810H“ sertifikatą:
Temperatūros skirtumų testas
Telefono aparatai yra bandomi tiek ypač aukštose, tiek itin žemose temperatūrose. Taip pat atliekami temperatūros šoko bandymai. Stebima, kaip prietaisas reaguoja ir ar sėkmingai funkcionuoja stipriai pasikeitus temperatūrai.
Kritimo testas
Tai – vienas iš pagrindinių bandymų, nes bene dažniausiai telefonai yra sugadinami juos numetus. „MIL-STD 810“ sertifikatą siekiantys gauti įrenginiai yra mėtomi iš 1,2 metro aukščio. Jie mėtomi įvairiais kampais, ant skirtingų paviršių. Nesenai šį įvertinimą gavo ir „Samsung Galaxy XCover5“ išmanusis telefonas, kuris atlaikė net 26 skirtingo pobūdžio kritimus.
Lietaus testas
Įrenginys turi atlaikyti ne tik paprastą lietų, o tikrą lietingą vėtrą. Jis yra testuojamas sąlygose, kai lietaus lašai daužosi į jį pučiant stipriam vėjui, krušos metu. Taip pat bandoma, kaip aparatas veikia esant paprastam ir sūriam rūkui. Sūraus pobūdžio rūkas puikiai pažįstamas jūreiviams, todėl svarbu, kad rūke esančios druskos nepaveiktų telefonų, naudojamų laivuose.
Vibracijų testas
Įrenginys turi atlaikyti itin stiprias ir įvairaus pobūdžio vibracijas, kurios susidaro neįprastomis sąlygomis. Telefonas bandomas specialioje laboratorinėje dėžėje, kuri vibruoja labai skirtingais dažniais ir skleidžia įvairias bangas. Dažniausias vibracijų tipas imituoja lėktuve ir laivuose esančias. Tai padeda nustatyti, ar telefonas galėtų atlaikyti kelionę karinio lėktuvo bagažo skyriuje, būdamas ant grindų.
Drėgmės testas
Daugiausia drėgmės yra tropinėse zonose. Aparatai testuojami specialioje kameroje dirbtinai sukuriant skirtingo lygio drėgmę. Kameroje gulintis telefonas periodiškai purškiamas vandeniu, veikiamas karštais garais. Telefonas kameroje būna skirtingą laiką ir fiksuojama, kaip buvimas didelėje drėgmėje veikia jo funkcijas.
Smėlio ir dulkių testai
Tai yra JAV kariuomenės standartizuoti testai, o aplinkybės taip jau susiklostė, kad nemažai JAV karinių veiksmų vykdavo dykumose. Sraigtasparniai keldavo didžiulius smėlio debesis, kildavo audros. Dėl šios priežasties smėlio/dulkių testams yra skiriamas didžiulis dėmesys. Dulkių testas atliekamas dvylika valandų. Visą šį laiką į aparatą pučiamas intensyvus dulkių srautas. Smėlio teste į aparatą 90 minučių pučiamas smėlis. Pasaulio dykumose yra 90 skirtingo smėlio rūšių, todėl darant bandymą atsižvelgiama ir į tai.
Neįprasti testai
Be tų testų, kurie atrodo savaime suprantami atspariam telefonui, „MIL-STD 810“ sertifikato testavimas apima ir sritis, kurios mums nebūtinai iškart ateina į galvą. Atliekami sprogimo bangų, akustinių bangų, šūvio bangų, saulės radiacijos, greičio perkrovų, rūgštinės terpės, įvairių skysčių poveikio, išretėjusios atmosferos ir net grybelio poveikio telefonui testai.