Mėlynas STOP ženklas. Tokį rasite tik vienoje pasaulio vietoje (Foto) ()
Pagrindinis skirtumas yra grynai formalus ženklų naudojimo klausimas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taip, tai ne pokštas – mėlynas STOP ženklas yra tikras. Tačiau Lietuvoje jo nepamatysite. Unikalų mėlynos spalvos STOP ženklą galima rasti tik vienoje pasaulio vietoje – Havajuose.
Mėlynos spalvos STOP ženklų galima rasti daugelyje vietų visame Havajų salyne. Žinoma, keliuose yra pastatyti tradiciniai raudoni STOP ženklai, kurie, žinoma, atlieka tą pačią funkciją kaip ir kitose pasaulio vietose.
Kuo skiriasi klasikinis raudonas STOP ženklas nuo mėlyno?
|
Pagrindinis skirtumas yra grynai formalus ženklų naudojimo klausimas.
„Honolulu Star-Advertiser“ teigimu, pagal valstijos taisykles visų tipų kelio ženklus, signalus ir eismo valdymo įrenginius gali montuoti tik įgaliotos institucijos. Juos montuoti „civiliams“ draudžiama, o tai sukelia tam tikrų komplikacijų, įskaitant eismo organizavimo požiūriu, pvz., parduotuvių stovėjimo aikštelėse.
Vadovaudamiesi patarle „būtinybė – išradimų motina“, gyventojai sugalvojo panaudoti išskirtinius mėlynus ženklus. Įdomu tai, kad pagal reglamentus toks ženklinimas nereikalauja, kad vairuotojas jo laikytųsi. Tačiau dauguma vairuotojų į šį ženklą atsižvelgia.
STOP ženklas JAV ne visada buvo raudonas
Įdomu tai, kad STOP ženklai JAV ne visada buvo raudoni. Šen bei ten, daugiausia užmirštuose maršrutuose, dar visai neseniai buvo galima pamatyti ir geltonų ženklų. Kodėl? Anot „The New York Times“, iki šeštojo dešimtmečio, o būtent iki 1954 m., gamintojai turėjo aiškią problemą gamindami atspindintį raudoną pigmentą. Todėl daugiausia buvo naudojamas geltonas pigmentas, kuris neturėjo tokios problemos. Išsprendus šią problemą, raudoni STOP ženklai pradėjo keisti mažiau matomus atitikmenis.