„Atrodo kaip kaulas.“ Ji sukėlė sensaciją Lenkijoje (Video) ()
Šuns kaulo žiedinės sankryžos, vis dar yra retas vaizdas keliuose, todėl vairuotojai jas išvydę gali jaustis suglumę. Paaiškiname, kokio tai tipo žiedinė sankryža ir kokios taisyklės joje galioja.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Žiedinė sankryža neabejotinai yra viena saugiausių sankryžų rūšių. Šis sprendimas padeda sklandžiai judėti eismui vietose, kur pravažumas yra komplikuotas. Šuns kaulo žiedinė sankryža (dogbone roundabout) yra gana novatoriškas sprendimas.
Kaip atpažinti šuns kaulo žiedinę sankryžą?
Šuns kaulo žiedinė sankryža išsiskiria pasikeitusia centrinės „salos“ forma, kuri dažniausiai yra ištempta ir daugiau ar mažiau susiaurėjusi centrinėje dalyje. Jos išvaizda primena šuns kaulą, kartais ji dėl formos (pvz. sausainiai damų piršteliai) dar vadinama sausainių žiedine sankryža.
|
Ši konstrukcija dažnai pasiteisina statant kelius, kur jie susilieja nedideliu atstumu. Tokiu būdu jų nereikia perstatyti, kad jie susidurtų centriniame taške, ir be didesnių problemų juos galima prijungti prie žiedinės sankryžos.
Eismo taisyklės šuns kaulo žiedinėje sankryžoje
Nors neįprasta žiedinės sankryžos forma iš pradžių gali nustebinti vairuotoją, tačiau iš tikrųjų tai neturi įtakos vairavimo taisyklėms ir pirmenybei. Navigacija žiedinėje sankryžoje reguliuojama kelio ženklais informuojančiais apie žiedinį eismą.
Nepamirškite, kad išvažiuodami iš žiedinės sankryžos, artėdami prie jus dominančio išvažiavimo, turėtumėte signalizuoti įjungdami posūkio signalą.
Tokio tipo konstrukcijos dar nėra dažnas reiškinys keliuose, tačiau jų galima pamatyti Lietuvos kaimynystėje – Lenkijoje. Puikus pavyzdys yra žiedinė sankryža Liubline. Panašių statinių galima rasti ir kituose Lenkijos miestuose.