Naujas žalias ženklas keliuose. Vairuotojai nežino, kas vyksta  ()

Neseniai socialiniuose tinkluose ir interneto portaluose pasirodė žalias kelio ženklas. Vietoj tradicinio raudono rėmelio yra žalias. Ką reiškia šis ženklas, kur jis yra ir kaip turėtume elgtis susidūrę su juo kelyje? Dauguma vairuotojų neįsivaizduoja, ką jis reiškia.



© Ekrano kopija | https://www.thesun.co.uk/motors/29391040/why-speed-limit-signs-green/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dauguma kelio ženklų, su kuriais susiduriame Europos keliuose, yra maždaug žinomi – net jei jie skiriasi detalėmis, jų žinia aiški ir nekelia abejonių. Tačiau kartais galite susidurti su tikromis retenybėmis – pavyzdžiui, žaliaisiais greitį ribojančiais ženklais, esančiais JK.

Žalieji greitį ribojantys ženklai yra sprendimas, kuris veikia tik JK. Pasak ekspertų, šie ženklai JK keliuose pradėjo pasirodyti per pastarąjį dešimtmetį, kaip dalis eismo mažinimo iniciatyvų.

Ar šie ženklai turi kokią nors teisinę galią, ar jie buvo įgyvendinti kaip eksperimentas? Žinoma, pagal nuostatus svarbiausi draudžiamieji ženklai yra su raudona apvadu – už jų pažeidimą gresia. Kita vertus, ženklai su žaliu apvadu nurodo tik rekomenduojamą, saugų greitį, tačiau jo viršijimas nesukelia jokių teisinių pasekmių.

OLED visu pajėgumu: Fantastiškos spalvos, nuostabi greitaveika, aukščiausio lygio dizainas (AGON PRO AG326UD apžvalga)
9775

Štai kokio kokybinio lygio monitorių galima šiais laikais pagaminti už visiškai normalią kainą, arba kas būna, kai „ekonominės“ klasės monitoriai pradeda stumti flagmanus iš rinkos.

Išsamiau

Žaliuosius greitį ribojančius ženklus JK keliuose pirmiausia galima rasti:

  • šalia mokyklų;
  • gyvenamuosiuose rajonuose;
  • vietose, kuriose reikia ypatingo atsargumo.

Priešingai žiniasklaidoje sklindančiai informacijai, kitose Europos šalyse šiuo metu neplanuojama įvesti žaliųjų greitį ribojančių ženklų. Pranešimai apie tariamą jų naudojimą Prancūzijoje ir Ispanijoje pasirodė esantys netiesa.

 

Tačiau verta paminėti, kad kitos šalys turi savo rekomenduojamo greičio žymėjimo būdus. Pavyzdžiui, Lietuvoje, ir kitose Europos šalyse yra mėlyni kvadratiniai ženklai, kurie atlieka panašią funkciją – jie informuoja vairuotojus apie rekomenduojamą maksimalų greitį. Lietuvos KET šis ženklas yra nurodomųjų kelio ženklų sąraše ir žymimas 539 numeriu.

 

Žinoma, už greičio viršijimą nuobaudos nėra, tačiau informacija vairuotojams nurodo, kokiu greičiu važiuojant nurodytu keliu grėsmės nekyla. Tokio tipo ženklai gana paplitę Vokietijos greitkeliuose, kur jie dažniausiai informuoja, kad tam tikroje atkarpoje rekomenduojamas greitis yra 130 km/val.

Europos šalyse vyrauja mėlynas kvadratas su baltais skaičiais, tačiau yra vietinių variantų. Pavyzdžiui, Norvegijoje naudojamas baltas kvadratas su juodais ženklais, o JK – baltas stačiakampis su juodais simboliais. Azijos ir Amerikos šalys dažnai naudoja geltonus ir juodus ženklus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(8)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()