„Lietuvoje legalu, o čia – iki 25 000 € bauda!“ Perspėja keliaujančius į užsienį automobiliu (1)
Baudos gali būti šokiruojančiai didelės.

© Garvin St. Villier (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/black-dodge-challenger-coupe-3311574/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Automobiliniai vaizdo registratoriai ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių yra populiarūs ir legalūs. Vis dėlto, keliaujant po Europą, verta žinoti, kad kai kuriose šalyse šių prietaisų naudojimas gali sukelti rimtų problemų.
Ypač griežti reikalavimai taikomi Austrijoje, kur baudos už vaizdo registratorių naudojimą gali būti šokiruojančiai didelės. Nors Lietuvoje šie prietaisai naudojami be didesnių apribojimų, keliaujant į Austriją rekomenduojama būti itin atsargiems.
Austrijoje finansinė bauda už duomenų apsaugos taisyklių pažeidimą, susijusį su vaizdo registratorių naudojimu, gali siekti net 25 000 eurų. Nors praktikoje teismai skiria mažesnes baudas, pavyzdžiui, 2019 m. Vengrijos vairuotojui buvo skirta 300 eurų bauda už vaizdo registratorių naudojimą ir privalomų įspėjamųjų ženklų nebuvimą.
Kaip elgtis keliaujant į Austriją?
|
Keliaujant į Austriją automobiliu, rekomenduojama išmontuoti vaizdo registratorių arba, jei tai sudėtinga, atjungti maitinimo šaltinį ir išimti atminties kortelę. Taip sumažinsite riziką gauti baudą patikrinimo kelyje metu.
Svarbu paminėti, kad Austrijoje leidžiama parduoti ir montuoti vaizdo įrašymo įrenginius, tačiau privaloma matomoje vietoje iškabinti atitinkamą įspėjamąjį lipduką.
Nors teoriškai leidžiama įrašinėti asmeniniais tikslais, pavyzdžiui, filmuoti kelionės vaizdus, to negalima daryti nuolat. Austrijos automobilių klubo OAMTC duomenimis, teismai leidžia daryti ne ilgesnius nei 5 minučių trukmės vaizdo įrašus.
Be to, draudžiama archyvuoti, įrašinėti ir skelbti vaizdo įrašus, kuriuose galima atpažinti žmones ar transporto priemonių valstybinius numerius. OAMTC rekomenduoja nukreipti objektyvą žemyn ir nustatyti mažiausią skiriamąją gebą.
Leidžiama trumpai įrašyti vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas nusižengimas ar nusikaltimas, jei tai kelia grėsmę saugumui. Tačiau net policijai negalima perduoti viešoje erdvėje užfiksuotos vaizdo medžiagos, kad būtų galima identifikuoti įraše matomus asmenis.
Taigi, rekomenduojama būti itin atsargiems ir laikytis nurodytų taisyklių, kad išvengtumėte didelių baudų.
