„Manė, kad tai pokštas.“ Vairuotojai apšalę. Kas vyksta? (Video) ()
Važiuodami šiuo keliu galite susidaryti įspūdį, kad jūsų regėjimas pablogėjo, pablogėjo sveikata arba esate labai pavargęs. Banguotos baltos linijos kelyje – naujovė, su kuria susidūrė nedaugelis vairuotojų. Tačiau jos atlieka labai svarbią funkciją ir gali pasirodyti itin veiksmingos.

© Ekrano kopija | https://x.com/alltheputs/status/1906857133510971582/photo/1
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vienas dažniausių kelių eismo taisyklių pažeidimų yra greičio viršijimas.
Greičio kameros situacijos visiškai nepagerina, nes vairuotojus tikrina tik labai trumpoje kelio atkarpoje, todėl brangios ir pažangios ruožų greičio matavimo sistemos pradeda vaidinti vis svarbesnį vaidmenį. Tačiau daugelis ekspertų ieško paprastesnių būdų, kaip sulėtinti vairuotojus.
JAV miestelio Montgomery Township Pensilvanijos valstijoje valdžia, bendradarbiaudama su policija ir kelių eismo saugumo ekspertais, sukūrė labai paprastą ir, svarbiausia, pigų būdą, kaip susidoroti su greitį viršijančiais vairuotojais.
Užuot įrengę pravažiuojančių transporto priemonių fiksavimo įrenginius ar įrengę greičio mažinimo kalnelius, buvo nuspręsta kelio linijas nudažyti netaisyklingos bangos pavidalu. Linijos buvo nupieštos Grays Lane gatvėje, kur gyventojai nuolat pranešdavo, kad automobilių ir motociklų vairuotojai viršijo leistiną greitį toje atkarpoje.
|
Ši specifinė linijos forma skirta dezorientuoti vairuotojus, kad jie refleksiškai sulėtintų greitį. Artėjant prie šios kelio atkarpos vairuotojams gali susidaryti įspūdis, kad kelio ženklinimo mašinos operatorius naktinės pamainos metu dirbo apsvaigęs nuo alkoholio, nejuokingai pajuokavo važiuodamas į visas puses arba labai trumpoje atkarpoje kelias staiga pasidaro itin vingiuotas. Kad ir ką jie galvotų, ši neįprasta forma turėtų priversti juos sulėtinti greitį.
Naujasis žymėjimas Grays Lane pasirodė kovo pabaigoje ir šiuo metu yra bandomas dėl jo veiksmingumo. Vairuotojai pirmą kartą susidūrė su tokio tipo linija, todėl kai kurie iš jų automatiškai sulėtina greitį, o kiti traktuoja linijomis pažymėtą vingiuotą atkarpą kaip... nedidelę lenktynių trasą.
Idėjos sumanytojai atsižvelgia į tai, kad laikui bėgant vairuotojai pripras prie naujo horizontalaus ženklinimo ir vėl pradės viršyti greitį tiesiog važiuodami tiesiai. Jei taip atsitiks ir banguotų linijų efektyvumas pasirodys nepakankamas, valdžia svarsto galimybę įvesti mažus plastikinius bortelius.
Nors miesto valdžia ir vietos policija išdidžiai giriasi naujuoju ženklinimu, vadina jį revoliuciniu, vairuotojai entuziazmu netrykšta. Komentaruose netrūko balsų, teigiančių, kad banguotos linijos „yra kvailiausias greičio apribojimas, kokį tik esu matęs“. Daugelis interneto vartotojų taip pat pažymi, kad jei kada nors važiuotų Grays Lane, jie tiesiog važiuotų tiesiai.
Keli komentatoriai buvo įsitikinę, kad nuotrauka – fotomontažas, nes, kaip jie tvirtino, „niekas nebūtų sugalvojęs tokios idėjos“. Kiti teiravosi, ar eismo saugumo ekspertai ir policijos pareigūnai yra girdėję apie greičio mažinimo kalnelius, kurie, nors ir tik šiek tiek brangesni, efektyviai verčia vairuotojus gerokai sumažinti greitį.
Ar šis paprastas metodas iš tikrųjų pasirodys veiksmingas? Laikas parodys. Tikėkimės, kad nepaisant vykstančių bandymų rezultatų, miesto valdžia pasidalins oficialiais rezultatais.