Elonas Muskas po bandymų pareiškė, kad Tesla Semi nuvažiuojamas nuotolis bus dar didesnis nei planuota: Daimler tuo netiki ir žada pati iki varžtelio išardyti Tesla Semi  ()

Tesla Semi iš tikrųjų yra įspūdingas technologinis pasiekimas. Šio sunkvežimio dizainą ir kai kuriuos sprendimus galima vertinti įvairiai, tačiau negalima paneigti fakto, kad Semi yra greitas, praktiškas ir, jei tikėsime Tesla pažadais, ekonomiškas sunkvežimis. Tačiau dar neprasidėjus masinei Tesla Semi gamybai esame nustebinti – Muskas teigia, kad vienu įkrovimu vilkikas su maksimaliu kroviniu įveiks daugiau nei buvo planuota. Daimler vadovai išlieka skeptiški, tačiau šį pasiekimą taip pat laiko įspūdingu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pernai lapkritį pristatytas vilkikas iš karto prikaustė žmonių dėmesį. Nieko panašaus vežėjai dar nebuvo matę – itin geras aerodinamikos koeficientas, milijono mylių garantija, 36,3 tonų vežamas svoris, įsibėgėjimas iki 96 km/h per 20 sekundžių ir ilgesnis nei 800 km atstumas, įveikiamas vienu įkrovimu. Nieko keisto, kad pasipylė užsakymai, tačiau dabar Muskas teigia, kad įveikiamas atstumas bus dar didesnis.

Anksčiau buvo teigiama, kad su maksimalaus svorio kroviniu tarp baterijos įkrovimų Tesla Semi galės nuriedėti kiek daugiau nei 800 km. Dabar Muskas teigia, kad bandymų metu aiškėja, jog atstumas bus artimesnis 965 km. Tikslaus skaičiaus Tesla vadovas nepateikia, tačiau tikriausiai galime manyti, jog elektrinis vilkikas vienu įkrovimu nuvažiuos bent 100 km toliau nei manyta anksčiau. Jei ši informacija pasitvirtins, Tesla Semi pirkėjų ratas dar išsiplės. Jame tikrai bus ir Daimler.

Daimler taip pat kuria elektrinius sunkvežimius ir tai – nieko keisto. Elektrinius sunkvežimius kuria ir Renault, ir Volvo, ir kiti gamintojai. Konkurencija šioje rinkoje tik auga ir aršėja. Galima neabejoti, kad Musko pranešimai apie Tesla Semi savybes yra skirti tik naujiems klientams pritraukti. Tačiau Daimler sunkvežimių vadovas Martinas Daumas skeptiškai žiūri į tokius pranešimus. Jis primena, kad fizikos dėsniai vienodai veikia ir Kalifornijoje, ir Vokietijoje. Daumas taip pat patvirtino, kad Daimler pirks bent du Tesla Semi vilkikus – vieną būtinai išardys, o kitą pasiliks bandymams.

Daimler specialistai nėra vieninteliai abejojantys įspūdingomis Tesla Semi savybėmis. Kai kurie ekspertai mano, kad tokį nuvažiuojamą atstumą galima pasiekti tik su ateinančios kartos baterijomis, kurių dar niekas neturi. Tesla atšauna, kad visos savybės pasiekiamos jau egzistuojančiomis technologijomis. Tuo išties sunku patikėti, nes įsibėgėjimas, įveikiamas atstumas vienu įkrovimu ir vežamas svoris atitinka rinkos standartus, o kaina yra palyginti maža – vienas Semi kainuos apie 180 tūkstančių dolerių.

Tesla anksčiau teigė, kad baterijos sudaro didelę dalį elektrinių mašinų vertės. Teigiama, kad dabar baterijos kainuoja 150 dolerių už vieną kilovatvalandę. Semi reikės 800-1000 kWh baterijų, kurios kainuos 120-150 tūkstančių dolerių. Akivaizdu, kad tai – per brangu turint omenyje nurodytą vilkiko kainą. Taip pat teigiama, kad 2020 metais ši kaina nukris iki 100 dolerių už kilovatvalandę, tuomet Semi baterijos kainuotų 80-100 tūkstančių JAV dolerių. Jei būtų pasiekta tokia kaina, galbūt liktų pinigų ir likusiam vilkikui pagaminti.

Kad ir kaip ten bebūtų, nesunku suvokti, kodėl konkurentai yra skeptiški dėl Tesla skelbiamų skaičių. Muskas į tokias pastabas tik šypteli – gal ponas Daumas gerai nesuvokia fizikos dėsnių? O pirkėjai laukia, ar Tesla išpildys pažadus ir susitvarkys su gamybos iššūkiais. Telieka tikėtis, kad viskas bus taip, kaip ir planuojama.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Nodum.lt
Nodum.lt
(36)
(2)
(34)

Komentarai ()