Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
O_O 2014-03-15 16:33
Geras. Puikiai sugalvota
Root 2014-03-15 16:41
Radau
http://www.youtube.com/watch?v=I4qyYgoR ... re&index=3
mazhas74 2014-03-16 10:55
Tai nepaprasčiau jeigu analizuoti tuos paveikslėlius programiškai? Juk įmanoma detektuoti spalvos ar kontūro linijų pasikeitimus. Manau šiais laikais būtų kur kas efektyviau negu žiūrėti žmonėms.
Nerkus 2014-03-16 12:50
Pažiūrėjau kaip ten viskas atrodo, įdomus paieškos sprendimas sugalvotas. Pačiam nemažai teko dirbti su palydovinėmis nuotraukomis, tai kažkiek galiu paaiškinti.
Jei nuotrauka dešifruojama rankiniu būdu (ieškoma kažkokių vietų su tam tikrais būdingais bruožais), tai kompui reikia tuos bruožus parodyti. Sakykim žinai, kad tam tikrą spektrą duoda teritorija be vegetacijos, tada programai parodai, kad čia tokia teritorija ir programa išrenka visas tokias teritorijas. Šiuo atveju nelabai ką gali nurodyti, nes tu nežinai kaip gali nuolauža ar kuro dėme spektre atrodyti. Toks variantas nelabai tinkamas.
Geresnis variantas būtų leisti programai viską daryti automatiškai, tik rankomis nurodyti į kiek klasių skirstyti ieškomus objektus (arba net leisti pačiai programai ir klasių kiekį pasirinkti). Iš akies primetus, kad suskirstyti į kokius 20-25 klases visai užtektų. Tada jau pačiam "rankomis" reikia pažiūrėti ką rodo kiekviena klasė ir manau, kad apie 80 proc išskirtų klasių galima taip išmesti, o likusios išskirtos klasės sudarys apie 5 proc prieš tai buvusio ploto jau reiktų peržiūrinėti. Problema tame, kad nuolaužos gali būti labai nedideles, o kuro dėmės per mažai besiskiriančios iš aplinkos, kad naudojami algoritmai juos galėtų išskirti.
Dar galima įvairių tarpinių variantų susigalvoti, bet jau nebesiplėsiu.
Nuotraukų dešifravimas reikalauja nemažai rankinio darbo, todėl manau, kad dabartinis ieškojimo variantas yra geresnis, nei programiškai ieškoti. Tiesiog ta įmonė, kuri pateikė nuotraukas, gali neturėti tiek žmonių resursų, kad programiškai apdorotus duomenis peržiūrėtų. Daug paprasčiau (ir manau patikimiau) įdėti nuotraukas į internetą ir duoti žmonėms ieškoti.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Rasti dingusį Malaizijos lėktuvą galite ir jūs