Tai ne vaikiški žaidimai, o nuostabus gyvybių gelbėjimo pavyzdys: pirmą kartą istorijoje išbandyta greitoji pagalba su dronais (Video)  ()

„Flirtey“ – pirmoji nepriklausoma pristatymo paslaugų dronais tarnyba, įgyvendino pirmąjį medicininių priemonių pristatymą dronu iš laivo į medicininę stovyklą Cape May, Naujajame Džersyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmuoju reisu iš sausumoje esančios medicininės Cape May stovyklos Naujajame Džersyje, Džonas Hopkinsas pakrovė „Flirtey“ droną kraujo, išmatų, šlapimo mėginiais tyrimams, kurie buvo pristatyti į laivą, kuriame buvo įdiegtos diagnostinės galimybės. Dronas nusileido ant jūroje plūduriuojančios baržos ir vietoj mėginių buvo pakrautas medicininėmis atsargomis, vandens dezinfekavimo tabletėmis, insulinu, pirmosios pagalbos vaistinėlėmis.

Šis siuntinys iš laivo buvo nugabentas į krantą, kur jį pasitiko Jungtinių Tautų ir Amerikos Raudonojo kryžiaus organizacijų atstovai. Už Flirtey dronų testavimą atsakingas Dr. Timothy Amukele, John Hopkinso universiteto Medicinos mokyklos patologijos profesoriaus asistentas teigė, jog ateityje dronų dėka gamtos katastrofų aukoms bus galima pristatyti gyvybiškai būtinas priemones, ypač tada, kai kelių infrastruktūra bus pažeista.

„Įsivaizduokite ateitį, kur gamtos katastrofos metu, pavyzdžiui kaip uraganas Sandy, Flirtey dronai galės pristatyti skubios medicininės pagalbos priemones, maistą bei vandenį,“ – kalbėjo Flirtey generalinis direktorius Matt Sweeny. „Uragano Sandy katastrofos metu daugiau nei 1,4 mln. litrų vandens, 1,6 mln. maisto davinių buvo atgabenta į katastrofos vietą.

Įsivaizduokite, jei dronų pagalba gyvybiškai būtini ištekliai galėtų būti pristatomi kur kas greičiau ir iš tolimesnių vietovių. Ši filmuota medžiaga padeda suvokti šias ateities galimybes kaip realybę ir žingsnis po žingsnio priartina mus prie Flirtey misijos įgyvendinimo – išgelbėti gyvybes ir keisti gyvenimus.“

Remiantis Jungtinių Tautų teigimu, 8 iš 10 didžiųjų pasaulio miestų yra įsikūrę pakrantėse ir daugiau nei 3 milijardai žmonių (44% pasaulio populiacijos) gyvena netoliau kaip 95 mylių nuo pakrantės.

„Suderinus su vyriausybe, tai galėtų būti beprecedentė galimybė, leidžianti užtikrinti skubios pagalbos teikimo ir pažangių diagnostikos priemonių pristatymą į katastrofų zoną,“ – sakė vienas iš Flirtey įkūrėjų Tom Bass.

Pamatykite, kaip atrodo siuntų pristatymais dronais

Vis dėlto dar nėra aišku kada dronų pristatymo paslaugos galės startuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Federalinė aviacijos administracija išleido įstatymą, kuris reikalauja, jog maži komerciniai dronai negali išskristi iš droną valdančio operatoriaus regėjimo lauko. Šis įsakas be abejonės labai apriboja turimas galimybes.

„Flirtey“ išreiškė susirūpinimą, jog dėl šio reglamento JAV, lyginant su kitomis šalimis, negali išlaikyti pažangaus mąstymo pritaikant dronus globalių problemų sprendimui.

 „Tai yra pramonės žingsnis tinkama linkme ir ženklas, kad Federalinė aviacijos administracija (FAA) turi atsižvelgti į visuomenės poreikius dėl apgalvoto ir pažangaus dronų reguliavimo. Kompanijai dirbusiai su FAA įgyvendinus pirmąjį FAA patvirtintą pristatymą dronu ir pirmąjį visiškai nepriklausomą pristatymą dronu miesto zonoje, tapo aišku, jog saugumas gali būti suderinamas su labiau pažengusiomis taisyklėmis, leidžiančiomis tokioms dronų kompanijoms kaip mūsų pritaikyti humanitarinės pagalbos teikimą atsižvelgiant į pristatymo sistemas ir logistinę veiklą.“

Remiantis skaičiavimais, naujieji įstatymai per dešimt metų galėtų pakelti šalies ekonomiką papildomais 82 milijardais dolerių ir sukurtų daugiau nei 100 000 darbo vietų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()