Neeilinis skrydis: pamatykite, kaip „Boeing 767“ pakyla nuo ant ledyno įrengto tako Antarktidoje (Video) ()
Norvegijos poliarinis institutas paskelbė vaizdo įrašą, kaip keleivinis lėktuvas pakyla nuo tako Antarktidoje, kuris įrengtas ant ledyno.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Icelandair“ lėktuvas buvo užsakytas tam, kad namo parskraidintų 30 norvegų mokslininkų, kurie dirbo Troll tyrimų stotyje Karalienės Matildos žemėje, Antarktidoje.
„Boeing 767“ orlaivis Antarktidoje nusileido vasario 26 d., į kur atskrido iš Keflaviko oro uosto Islandijoje, dar trumpai stabtelėjęs Keiptaune, Pietų Afrikos respublikoje.
Nuskraidinęs namo norvegus, lėktuvas grįžo atgal į Islandiją. Visa „Boeing“ kelionė buvo daugiau nei 30 tūkst. km.
Išplatintame vaizdo įraše matyti lėktuvo parengimas pakilimui Troll aerodrome Antarktidoje. Šis aerodromas – vienas iš penkių pakilimo takų piečiausiame mūsų planetos žemyne.
«Troll Airfield» er en av fem rullebaner i #Antarktis som kan ta imot store fly. ✈️ Nå har en #Boeing767 fra @Icelandair hentet hjem sommerpersonell og tidligere overvintrere.
— Norsk Polarinstitutt - Norwegian Polar Institute (@NorskPolar) March 1, 2021
Mer om Troll: https://t.co/75VjYxiNXC #TrollStation pic.twitter.com/NzztyrTLrB
Minutės trukmės vaizdo įraše tuomet rodoma, kaip į orlaivį sulipa keleiviai ir įgula, o tuomet „Boeing 767“ pakyla į orą ir nuskrenda balto Antarktidos peizažo fone.
„Icelandair“ oro linijų tviterio paskyroje aiškinama, kad tokiam skrydžiui reikėjo ypatingo planavimo dėl unikalių sąlygų – t.y., leidimosi ant ledo.
Vienas iš lėktuvo lakūnų – Örnas Arnarsonas – aiškino, kad norvegai šį pakilimo taką pastatė ant ledyno. Taip nuspręsta ir dėl jo tvirtumo, ir dėl kitų savybių. Nuolat jį atakuojant uraganinio stiprumo vėjui, iš ledo buvo išstumti oro burbuliukai, ir jis atrodo mėlynos spalvos.
„Dėl savo tvirtumo jis gali atlaikyti masyvius lėktuvus, tokius kaip B767, ir yra labai lygus“, – aiškino pilotas.
Troll tyrimų stotis yra maždaug už 235 km nuo kranto, joje vasarą atliekami biologiniai, geologiniai, glaciologiniai tyrimai, visus metus stebimos meteorologinės ir radiacinės sąlygos.
Kai kurie mokslininkai, dabar dirbantys šioje stotyje, joje gyvena jau daugiau nei 16 mėnesių.