IBM ir ARM kuria 14nm proceso elektroninių lustų gamybos technologiją  (10)

Kompanijos IBM ir ARM išplėtė savo bendradarbiavimo sferą ir šiuo metu pradeda kurti 14nm skiriamosios gebos proceso lustų gamybos technologiją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šią informaciją IBM paskelbė pirmadienį. Iš to logiškai seka, jog 2008 metais prasidėjusi dviejų kompanijų partnerystė tęsis ir toliau. Pranešime teigiama, jog esminis lustų gamybos technologijų tobulinimo tikslas - didinti mikroschemų integracijos laipsnį, gamybos technologiškumą, mažinti jų energijos sąnaudas ir tuo pačiu didinti spartą. Pagrindinė tokių gaminių rinka - mobili plataus vartojimo elektronika, kurios gamintojams aktualu racionaliau išnaudoti baterijoje saugomą energiją, taip ilginant įrenginio veikimo autonominiu režimu laiką. Taip pat tikimasi, jog nauja technologija leis geriau apdoroti daugialypės terpės (multimedia) informaciją, lyginant su dabartiniais ARM gaminamais lustais.

Pagal dabartinį partnerystės susitarimą, ARM projektavimo padalinio intelektinė nuosavybė bus perduodama IBM, kurios inžinieriai turės jai pritaikyti didesnės skiriamosios gebos gamybos procesą. "ARM "Cortex" šeimos procesoriai tapo lyderiaujančia platforma daugelyje išmaniųjų telefonų ir dar tik planuojamų išleisti mobiliųjų įrenginių. Mes ir toliau artimai bendradarbiausime su ARM ir mūsų bendrais klientais, taip užtikrindami, jog pažangi mažai energijos vartojanti puslaidininkių technologiją bus kuo greičiau pritaikyta įvairiausiems komunikacijų ir duomenų apdorojimo įrenginiams gaminti ir kurti", teigė "IBM Microelectronics" padalinio vyriausiasis vadybininkas Michael Cadigan.

Jau anksčiau šių kompanijų tandemas pagamino pirmuosius savo lustus 32nm ir 28nm technologijų pagrindu, kurie šiuo metu jau yra bandomi praktiškai. Tačiau 14nm procesui įvaldyti prireiks esminio technologinio šuolio, kadangi dauguma šiandieninių ARM lustų vis dar naudoja 45nm technologijas. Tuo tarpu naujausi konkuruojančios kompanijos "Intel" procesoriai gaminami 32nm technologijos pagrindu. Tačiau kol kas nei ARM, nei "Intel" neprognozuoja, kada tiksliai 14nm procesas bus įdiegtas gamyboje, tuo labiau kol kas niekas nesiima vertinti, kuri kompanija tai padarys pirmoji.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)

Susijusios žymos: