[Žinios trumpai] Karo analitikas: Ukrainoje prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas (7)
Mūšiai Ukrainoje primena Pirmąjį pasaulinį karą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Karo Ukrainos teritorijoje ritmai panašūs į apkasų kovų laikotarpį Pirmojo pasaulinio karo metais.
Tokį vertinimą išsakė karo analitikas, saugumo konsultacijų bendrovės „Sibylline“ vykdomasis direktorius Justinas Crumpas, rašo „BBC Ukraine“.
Anot jo, konfliktas pasiekė „mikrolygį“, nes dabar Rusijos kariams „labai pasiseka, jei jiems pavyksta užimti kovos lauką per 24 valandas“. Ekspertas įsitikinęs, kad taip yra dėl to, kad šiuolaikiniuose karuose gynybos kariuomenės (šiuo atveju Ukrainos ginkluotosios pajėgos) visada turės pranašumą.
„Vienais atvejais tai padeda ukrainiečiams išlaikyti savo teritoriją, kitais – kenkia rusų kariams, kurie užgrobė jų miestus“, – tikina analitikas.
J. Crumpas mano, kad Rusijos kariai, atrodo, turi mažai iniciatyvos ir juda į priekį trumpais žingsneliais.
Analitikas tikisi, kad kiti V. Putino ėjimai gali sutelkti dėmesį Zaporožės kryptimi, rodyti naują bandymą veržtis į Charkivą ir pabandyti užimti Odesą pietinėje pakrantėje. Tačiau J. Crumpas tiksliai nepasako, kaip Rusijos armija turėtų tai padaryti, nes sausumoje tarp Odesos ir Rusijos kariuomenės yra Mykolajivo miestas ir visa Mykolajivo sritis.
Anot jo, Rusijos būdas kariauti, kuriuo buvo siekiama priešininką išsekinti, veikė ir anksčiau, tačiau toliau įvykių vystymęsi nebus „nieko naujo“.
„Rusija turėtų turėti galimybę ir toliau apmokėti sąskaitas“, – sako jis, turėdamas omenyje karo išlaidas ir žmonių aukų skaičių.
Anot Justino Crumpo, Rusijos Federacija pademonstravo, kad bloga taktika ir kiti trūkumai gali lemti sėkmę tik vienos krypties puolime, o ne vienu metu keliomis.
Tuo pačiu, kalbant apie modernios ginkluotės iš Vakarų šalių tiekimą Ukrainai, pavyzdžiui, neseniai Vašingtono ir Londono pažadėtus raketų paleidimo įrenginius, tai, analitiko teigimu, nebus „idealus visų problemų sprendimas“. Anot jo, lieka klausimas, kiek laiko Vakarų šalys galės palaikyti Ukrainą.
Tačiau Rusija, anot eksperto, „negali palikti fronto linijos ten, kur ji yra“, o Ukraina neatsisakys teritorijų, kurios dabar yra okupantų rankose. Todėl J. Crumpas teigia, kad yra „geriausiu atveju įšaldyto konflikto“ galimybė.
Anksčiau analitikas sakė, kad Rusija ir toliau bombarduos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų tiekimo linijas. Anot jo, tokia buvo Rusijos strategija nuo pat karo pradžios.