[Žinios trumpai] Ukrainos politikas paskelbė, kada tiksliai galima tikėtis realių derybų su Rusija  ()

Pasak parlamentaro Davido Arachamijos, Ukrainos pozicija dėl taikos derybų su Rusija po Chersono išvadavimo nepasikeitė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Atnaujinti derybas su Rusija galima kitų metų antroje pusėje. Tokią prognozę pateikė Davidas Arachamija. Pasak jo, taikus dialogas gali atsinaujinti, kai JAV prasidės prezidento rinkimų kampanija. „Tai kažkur antroje kitų metų pusėje, kai JAV jau prasidės prezidento lenktynės“, – aiškino liaudies deputatas. Jis teigia, kad JAV ir Rusijos prezidentai Joe Bidenas ir Vladimiras Putinas turės „kažką pademonstruoti politiškai“.

Parlamentinės frakcijos vadovas skeptiškai vertina V. Putino karinės sėkmės galimybes Ukrainoje. Pasak jo, Rusijos prezidentas ieško politinių išeičių iš karinės situacijos. „Jie persigrupuoja, yra problemų su ginklais, su amunicija. Tiesiog jiems reikia laiko sustiprinti savo pozicijas. Mes jiems to laiko neduosime“, – sakė jis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis aiškiai pasakė, kokiomis sąlygomis galima derėtis su Rusija. „Tai yra teritorinio vientisumo atkūrimas, visų nuostolių atlyginimas, visų karo nusikaltėlių nubaudimas, efektyvios garantijos, kad tai nepasikartos“, – priminė Arachamija.

 

Ukrainos pozicija, kaip sakė Arachamija, nesikeis dėl rinkimų Rusijoje ir JAV. „Ukraina sės prie derybų stalo, kai bus įvykdytos mūsų sąlygos“, – sakė liaudies deputatas.

(18)
(1)
(17)

Komentarai ()

Susijusios žymos: