„Tai vyksta kiekvieną dieną 7 val. ryte“: paaiškėjo, kodėl V. Putinas duoda su realybe prasilenkiančius įsakymus ()
Rusijos Federacijos vadovas nesijungia prie interneto, bijodamas sekimo, todėl tiria tik rašytinius pranešimus, kurie per kelias dienas nukrenta ant jo stalo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesupranta situacijos Ukrainoje sudėtingumo, nes gauna pasenusią informaciją, kurią pagražina jo administracija.
Apie tai rašo „The Wall Street Journal“, remdamasis JAV ir Europos pareigūnais.
Kai kurių Kremliui artimų šaltinių teigimu, nauja informacija apie karo veiksmus V. Putiną pasiekia po kelių dienų, todėl pasensta. RF ginkluotųjų pajėgų vadai iš fronto linijos atsiskaito FSB, kuri rengia ataskaitas Saugumo Tarybos ekspertams, kurie ataskaitas perduoda Tarybos sekretoriui Nikolajui Patruševui, o šis siunčia galutines ataskaitas prezidentui.
Anot buvusio Rusijos žvalgybos pareigūno, Vladimiras Putinas kasdien atsibunda apie 7 val., kad išstudijuotų rašytinius pranešimus apie karą Ukrainoje, kurie pagražina sėkmę ir sumenkina nesėkmes. Šaltiniai iš JAV ir Rusijos pridūrė, kad prezidentas, bijodamas skaitmeninio stebėjimo, ilgą laiką visiškai nesijungė prie interneto, todėl buvo priverstas pasitikėti tik popieriniais dokumentais, kuriuos surašė bendraminčiai patarėjai.
Rugsėjo pabaigoje Rusijos kariai pralaimėjo mūšį dėl Limano miesto Donecko srityje. Dėl puolimo, remiant užsienio artilerijai, Ukrainos ginkluotosios pajėgos apsupo prastai aprūpintus rusų dalinius, tačiau Vladimiras Putinas, priešingai generolų įsakymams, įsakė jiems nesitraukti šifruotu ryšiu iš Maskvos.
Spalio 1 d. RF ginkluotosios pajėgos po įnirtingų kovų vis dėlto pasitraukė, patyrusios didelių darbo jėgos ir įrangos nuostolių, taip pat palikusios ukrainiečiams stambius ginklus.
WSJ teigimu, dėl to kaltas prastas V. Putino supratimas apie tikrąją fronto padėtį. Prezidento administracijos darbuotojai savo pranešimais palaiko politinio lyderio pasitikėjimą, kad Rusija sugebės laimėti, nepaisant didžiulių aukų ir ekonominių nuostolių dėl karo.
Daugelis buvusių Rusijos pareigūnų ir Kremliui artimų žmonių sakė WSJ, kad Vladimiras Putinas praleido 22 metus kurdamas sistemą Rusijoje, kuri pagražintų informaciją.
Pats prezidentas nenori tikėti Ukrainos, turinčios Kremliuje daug bendraminčių, sugebėjimu priešintis ir laimėti. Kai kurie Rusijos pareigūnai, žurnalistai ir analitikai kelis mėnesius bandė susisiekti su Vladimiru Putinu dėl tikrų nesėkmių Ukrainoje, tačiau administracija jiems to neleido.
Visą vasarą karo ekspertai ir ginklų gamintojai išeidavo iš susitikimų su Vladimiru Putinu, abejodami, ar jis mato visą vaizdą. Tačiau rudenį, po akivaizdžių RF ginkluotųjų pajėgų pralaimėjimų, prezidentas nusprendė gauti „neapdorotos“ informacijos iš fronto, tam subūrė valstybinės televizijos žurnalistų, karo korespondentų ir propagandistų darbo grupę. Gruodį išleistu dekretu V. Putinas įsakė pareigūnams padėti šiems ekspertams kas mėnesį parengti ataskaitą apie Rusijos kariuomenės mobilizavimo eigą.
Dėl dezinformacijos Vladimiras Putinas vis dar ketina užkariauti Ukrainą, net jei tai reikš keleriems metams paaukoti Rusijos ekonomiką ir gyventojus. Pasak ekspertų, jei Vakarai sumažins karinę ir ekonominę pagalbą, o ukrainiečių kovinė dvasia kris, Rusija vis tiek galės laimėti karą.
Anksčiau tapo žinoma, kad dėl nacionalistinių bendruomenių kritikos Rusijos žiniasklaidai buvo nurodyta gerinti Vladimiro Putino ir Rusijos gynybos ministerijos įvaizdį. Tuo tikslu propagandistai skelbė didelio masto prezidento ir RF ginkluotųjų pajėgų štabo susitikimą.