„Krymas – po 50 metų“: NATO generolas skelbia, koks neįprastas likimas laukia Krymo ir kaip baigsis karas  (9)

Maskva greitai supras, kaip beprasmiška kariauti, nes neįmanoma užimti naujų teritorijų. Iš Volodymyro Zelenskio, kaip sakė buvęs Bundesvero karys Hansas-Lotharas Domrese'as, jie gali tikėtis kompromisinio sprendimo – atsisakymo greitai susigrąžinti laikinai užimtas teritorijas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Buvęs NATO generolas Hansas-Lotharas Domrese'as tikisi paliaubų Rusijos visapusiškame kare prieš Ukrainą 2023 metų pabaigoje. Tai jis pasakė sausio 2 dieną duodamas interviu grupės „Funke“ laikraščiams, rašo „Deutsche Welle“.

Ukrainos ir Rusijos kariuomenės, jo vertinimu, artimiausiais mėnesiais gali pradėti puolimą, siekdamos karinių tikslų.

Vasaros pradžioje tikimasi paliaubų – Maskva supras tolesnių kovų beprasmiškumą dėl to, kad Ukrainoje neįmanoma užimti naujų teritorijų, sakė Domrese.

Realiausias terminas suprasti aklavietę, pasak kariškių, bus laikotarpiu nuo vasario iki gegužės.

„Bus galimybė sudaryti susitarimą, kuris tiktų abiem pusėms“, – pabrėžė NATO generolas.

Kompromisinis variantas, pasak Domrese'o, galėtų būti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio atsisakymas nedelsiant susigrąžinti Krymą ir kitas Rusijos laikinai okupuotas teritorijas.

50 metų pereinamasis laikotarpis Rusijos okupuotoms teritorijoms

Anot generolo, šalys gali susitarti dėl 50 metų pereinamojo laikotarpio. Šiuo atžvilgiu jis palygino situaciją su Honkongo grąžinimu Kinijai pagal oficialiai pasirašytą Didžiosios Britanijos ir Kinijos susitarimą.

 

„Derybos gali užtrukti ilgai. Čia reikalingas tarpininkas, galbūt JT generalinis sekretorius Guterresas, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ar Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi", – pridūrė kariškis.

Apie galimą derybų pradžią dėl karo veiksmų užbaigimo iki vasaros kalba ir Vokietijos užsienio politikos draugijos ekspertas Rusijos ir saugumo klausimais Andras Rachas. Pasak jo, iki metų pabaigos labai tikėtina, kad bus pasiektas susitarimas dėl paliaubų.

 

Tokios galimybės tikimybę jis grindė tuo, kad 2024 metais Rusijoje vyks prezidento rinkimai. Kremlius negalės pradėti intensyvaus karo šio įvykio išvakarėse.

Partijos „Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga“ atstovas Davidas McAllisteris bendraudamas su „Berliner Zeitung “ pabrėžė, kad Kremlius negali ir neturi primesti Ukrainai diktuojamos taikos.

„Ukrainos vyriausybė viena nusprendžia, kada bus sudarytos sąlygos deryboms dėl paliaubų“, – sakė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(54)
(-44)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (9)