„Jie jo bijo, niekas nesupranta, ko jis nori“ – Rusijoje atsirado „tamsusis arkliukas“, elitas išsigandęs ()
„Mes nesuprantame, kokios jo politinės ambicijos. Niekas nesupranta, ar jis jų turi, ar ne.“
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Politinės propagandos pokalbių laidų per televiziją svečiams buvo nurodyta per daug nekalbėti apie „Wagner“ ir jo įkūrėją Jevgenijų Prigožiną.
Vadinamasis politologas Sergejus Markovas „The New York Times“ sakė, kad naujieji nurodymai galioja jau keletą savaičių. Šį reikalavimą laidų svečiams perdavė vadovybė.
„Jie, matyt, nenori jį įtraukti į politiką, nes jis toks nenuspėjamas – šiek tiek jo bijo“, – sako Markovas, nepatikslindamas, kas konkrečiai įvedė draudimą minėti Prigožiną.
Su „Wagner“ susijęs „Telegram“ kanalas vasario 11 dieną paskelbė dokumentą, panašų į Rusijos gynybos ministerijos vadovą žiniasklaidai ir tinklaraštininkams. Dokumente buvo nurodyta „visiškai atsisakyti“ „Wagner“ ir Prigožino paminėjimo, nušviečiant karo veiksmus Donecko kryptimi (taip pat ir Bachmute). Dabar niekas negali jo cituoti ar minėti „wagneriečių“.
|
Su „Wagner“ susijęs „GRAY ZONE“ „Telegram“ kanalas rašo negalintis tiksliai patvirtinti dokumento autentiškumo, tačiau mano, kad jis „visiškai atitinka tas metodines rekomendacijas, kurios pasirodė anksčiau“.
Pastaraisiais mėnesiais Prigožinas išties buvo itin aktyvus žiniasklaidoje. Rusijos elitas stebisi pasikeitusiu „wagneriečio“ elgesiu, tačiau negali išsiaiškinti priežasčių.
„Mes nesuprantame, kokios jo politinės ambicijos. Niekas nesupranta, ar jis jų turi, ar ne“, – sakė politikos strategas, Valstybės Dūmos deputatas iš „Vieningosios Rusijos“ Olegas Matveičevas.
„Prigožinas elgiasi kaip viešas politikas, tačiau Rusijoje laisvų darbo vietų viešojoje politikoje praktiškai nėra“, – sako politologas Aleksandras Kynevas.