Sensacinga žinia. Rusijos armija patyrė tokį smūgį, kokio nebuvo nuo 1904 m.  ()

„Paskutinį kartą taip nutiko 1904 m., kai žuvo viceadmirolas Stepanas Makarovas.“


Visi šio ciklo įrašai

  • 2023-09-27 Sensacinga žinia. Rusijos armija patyrė tokį smūgį, kokio nebuvo nuo 1904 m.  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Laikinai okupuotame Sevastopolyje dėl sėkmingo puolimo rugsėjo 22 d. žuvo Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivyno vadas Viktoras Sokolovas.

Ir tai buvo pirmas kartas po Rusijos ir Japonijos karo ir antrasis per visą Rusijos karinių jūrų pajėgų istoriją, kai per karo veiksmus žuvo laivyno vadas, rašo „Defense Express“.

Paskutinį kartą taip nutiko 1904 m., kai žuvo viceadmirolas Stepanas Makarovas, be to, su tokiu statusu jis buvo tik nuo vasario 1 d. iki kovo 31 d., o faktiškai vadovavo tik nuo vasario 24 d., nes beveik mėnesį keliavo į Port Artūrą. Paties vado žūtis įvyko „Petropavlovsk“ laive, kuris sprogo dėl minos. Savo laivą jis vedė per minų lauką, apie kurio egzistavimą žinojo“, – prisiminė analitikai.

Pastebima, kad per abu pasaulinius karus nežuvo nei vienas Rusijos laivyno vadas: „Maksimum - 1943 m., kai Baltijos laivyno eskadrilės vadas Valentinas Drozdas, keliaudamas ledo maršrutu į Kronštatą, apšaudymo metu tiesiog įlūžo lede su visu automobiliu ir paskendo.“

 

Kartu analitikai taip pat prisiminė vieno iš Sevastopolio gynybos lyderių, laivyno štabo viršininko Vladimiro Kornilovo žūtį 1854 m. spalio 5 d. per Krymo karą ir admirolo Pavelo Nachimovo mirtį 1855 m.

„Gerai žinoma, kaip baigėsi Sevastopolio gynyba - laivų nuskendimas Sevastopolio įlankoje ir miesto pasidavimas. Taigi kitas Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivyno vadas, be abejo, turės tokią galimybę.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(121)
(4)
(117)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: