Rusijos HIMARS? Karo monstras „Tornado“. Kiek pavojinga ši mašina (Video)  ()

Rusijos karinės pramonės inžinieriai pristato 9K515 „Tornado-S“ sistemą kaip didelio tikslumo Vakarų MRLS analogą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos kariuomenė apšaudo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas iš salvinių raketų sistemų 9K515 „Tornado-S“. Ginklas naudojamas kaip operatyvinis-taktinis raketų kompleksas ir, tinkamai panaudojus, virsta „rusišku HIMARS“, rašo portalo „Militarnyi“ analitikai.

„Tornado-S“ kovinėmis galimybėmis gerokai pranoksta savo pirmtaką – sovietinį „Smerč“ kompleksą. Kūrėjai tikina, kad valdomos 300 mm kalibro raketos pataikė į taikinius iki 120 km atstumu. Ugnies valdymo sistema su GLONASS navigacija paleidimo įrenginyje leidžia nusitaikyti be balistikos skaičiavimo stoties.

„Valdomų raketų šaudymo nuotolis yra daugiau nei šimtas kilometrų. „Tornado-S“ sviedinių šaudymo tikslumas yra 15-20 kartų didesnis nei jo pirmtako „Smerč“, - sako „Rostec Military Corporation“.

Pirmieji duomenys apie Ukrainos apšaudymą iš „žemė-oras“ raketų sistemos „Tornado-S“ pasirodė praėjusių metų kovo pradžioje, kai okupantai apšaudė Pokrovsko miestą Donecko srityje. Apšaudymo vietoje buvo rastos raketos 9B706 valdymo bloko liekanos.

Sistema antrą kartą buvo išbandyta Avdijivkoje 2022 m. kovo pabaigoje. Vėliau „Tornado“ raketų valdymo blokai buvo rasti Krasnohorivkoje, Kryvy Rihe ir kituose Ukrainos miestuose. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgos anksčiau paskelbė apie preliminarų priešlėktuvinių raketų sistemos „Torando-S“ panaudojimą per ataką prieš gyvenamąjį namą Zaporižioje šių metų kovo 22 d.

„Tornado-S“ prieš HIMARS

 

9K915 „Tornado-S“ yra gana retas egzempliorius Rusijos armijos arsenale. Iš pradžių Rusijos ginkluotosios pajėgos galėjo turėti daugiausia 20 tokių sistemų, pažymi „Defense Express“ analitikai.

 

„2022 m. lapkritį „Rostec“ korporacija paskelbė apie tariamą naujų „Tornado-S“ ir „Tornado-G“ sistemų partijos perdavimą Rusijos kariuomenei, taip pat apie perėjimą prie tokių raketų sistemų ir joms skirtų valdomų raketų gamybos trimis pamainomis“, - pabrėžė ekspertai.

 

Pasak karo eksperto Pavelo Narožno, neverta „Tornado-S“ vadinti amerikietiškojo HIMARS analogu. Pastarasis yra labai mobilus ir universalus paleidimo įrenginys, galintis paleisti įvairių tipų raketas.

Rusijos ir sovietų dizaineriai ėjo skirtingu keliu. Pavyzdžiui, „Grad“ kalibras yra 122 mm. „Ugaran“, „Smerč“ ir „Tornado“ istorija yra panaši – tie patys 220 ir 300 mm kalibrai.

„Amerikietiškose sistemose nėra kalibrų, raketos yra konteineryje. Pats konteineris kaskart keičiamas šaudymo metu, jame gali būti įvairių tipų raketos. HIMARS raketas šaudo 40 ir 84 km atstumu, o tolimojo nuotolio ATACMS raketas 300 ir net 600 km naujesnėse modifikacijose“, – pasakojo specialistas.

 

 

Kita problema yra nukreipimo tikslumas. Rusijos dizaineriai aiškiai perdeda šį rodiklį, priduria Narožnas.

Rusijos gynybos ministerija neseniai parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas tariamai Ukrainos priešlėktuvinės sistemos S-300 sunaikinimas Sokovyvkos kaimo rajone, Mykolajivo srityje.

„S-300 sunaikinimo vieta yra už 167 kilometrų nuo fronto linijos. Priešlėktuvinę sistemą sunaikino komplekso „Tornado-S“ didelio tikslumo raketos, kurių šaudymo nuotolis neviršija 120 km.“, buvo teigiama.

Daroma prielaida, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos naudojo naują 9M544 valdomąją amuniciją su padidintu didelio impulso raketinio kuro užtaisu ir palydovo nukreipimu. Raketų sistemos tikslumas pasiekiamas perduodant koordinates į taikinį, o tam labai svarbu žvalgyba, o rusams tai nelabai sekasi, priduria Narožnas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(6)
(-4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()