Muziejinė retenybė. Rusija į frontą metė super retą BTR-90 (Foto, Video) ()
BTR-90 „Rostok“ yra pirmasis Rusijos Federacijos šarvuotis sukurtas po SSRS žlugimo, tačiau jis nebuvo pradėtas gaminti ir buvo saugomas muziejuje.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Viešumoje pasirodė vaizdų, iš kurių matyti, kad Rusijos okupantai panaudojo vieną ar daugiau retų BTR-90 tipo šarvuočių formuodami puolimo grupes, kurios pastarosiomis dienomis pradėjo puolimą Ukrainos rytuose.
BTR-90 „Rostok“ yra „Gorkio automobilių gamyklos“ plėtra, kuri debiutavo 1994 m. Mašiną Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos priėmė 2008 m., buvo planuota, kad serijinė mašinos gamyba prasidės 2011 m., tačiau tai neįvyko. „Rostok“ tapo pirmuoju šarvuotu transporteriu, kurį Rusijos Federacija sukūrė po SSRS žlugimo.
First ever BTR-90 in action. Less than a dozen made and stored in Russia #38 research institute https://t.co/yocNQ3exHL pic.twitter.com/4gAcocJO49
— Andrei_bt (@AndreiBtvt) October 13, 2023
Rusijos vadovybė atsisakė serijinės „Rostok“ gamybos dėl sausumos pajėgų ginklų koncepcijos pasikeitimo, be to, buvo pradėtas darbas prie konceptualiai naujo šarvuočio, kuris dabar žinomas BTR-82A pavadinimu. Jis buvo pigesnis ir efektyvesnis nei BTR-90. Todėl „Rostok“ programa buvo uždaryta.
In total 12 BTR-90 were built.
— 𝔗𝔥𝔢 𝔇𝔢𝔞𝔡 𝔇𝔦𝔰𝔱𝔯𝔦𝔠𝔱 🇬🇪🇺🇦🇺🇲🇬🇷 (@TheDeadDistrict) October 14, 2023
- One of them, with 675-sb120-01 turret, is in Kubinka museum
- One is in Patriot Park
- One is converted into hybrid drivetrain testbed
- One is with Bakhcha
- One is with Berezhock
- One must be destroyed during the ballistic test
- One is in 🇺🇦 https://t.co/4hLiz6e0Te pic.twitter.com/x7yKE2Gz5b
Yra žinoma, kad nuo pristatymo momento 1994 m. iki 2011 m. buvo pagaminti tik keli BTR-90. Jie buvo saugomi Kubinkos muziejuje. Šiuo metu nežinoma, kiek BTR-90 okupantai pradėjo eksploatuoti, taip pat kodėl jie buvo paimti iš muziejaus saugyklos.
Ypatinga BTR-90 savybė yra ta, kad jis gali apsisukti vietoje, nes ratai gali pasisukti į skirtingas puses, taip pat šarvuotis turi automatinę hidromechaninę pavarų dėžę bei nepriklausomą visų 8 ratų pakabą. Kovos modulis – 30 mm automatinis pabūklas 2A42, kaip ir BTR-82A.