Kaip Hitlerio giminaičiai pateko į sovietų nelaisvę - fiureris Stalinui turėjo ypatingą pasiūlymą dėl mylimiausio sūnėno išlaisvinimo (Foto, Video)  ()

Antrojo pasaulinio karo metu, rytų fronte į sovietų nelaisvę pateko net du Adolfo Hitlerio sūnėnai, dėl kurių fiureris pasiryžo mainams į kitą garsų belaisvį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Hitleris pasiūlė vieną iš jų iškeisti į Stalino sūnų, kuris pateko į vokiečių rankas pačioje karo pradžioje. Sovietų lyderis kategoriškai atsisakė.

Heinzas Hitleris

Nacistinės Vokietijos fiureris Adolfas Hitleris palaikė gana įtemptus santykius su savo vyresniuoju netikru broliu Aloisu Hitleriu jaunesniuoju. Kita vertus, jis labai mylėjo pastarojo sūnų Heinrichą (Heinzą).

Užkietėjęs nacionalsocialistas Heinzas Hitleris svajojo sekti savo garsiojo dėdės pėdomis. Jam padedant, Heinzas įstojo į Nacionalinį politinį švietimo institutą (Napolą) Ballenstedte, elito akademiją būsimiems nacių partijos ir SS lyderiams. Tačiau tai buvo vienintelis palankumas. Hitleris norėjo, kad Heinzas viską pasiektų pats.

1941 m. 21-erių Heinzas, 23-ojo Potsdamo artilerijos pulko karininkas, dalyvavo invazijoje į SSRS, už kurią buvo apdovanotas II klasės Geležiniu kryžiumi.

Tačiau Hitlerio sūnėno karinė tarnyba buvo trumpalaikė. 1942 m. sausio 10 d. per didelį Raudonosios armijos kontrpuolimą Maskvoje jis buvo sugautas Viazmos srityje.

Apie tolesnį jauno nacio likimą žinoma labai mažai. Kaip Sovietų Sąjungos didžiausio priešo giminaitis, Heinzas Hitleris buvo nuvežtas į Maskvos Butyrkos kalėjimą, kur mirė vasario 21 d. Apie jo mirtį Vokietijoje nebuvo žinoma, kur jis buvo laikomas dingusiu mūšio metu.

Leo Raubalas

 

Labiau pasisekė dar vienam fiurerio giminaičiui, jo netikros sesers Angelos Raubal sūnui Leo Rudolfui Raubalui jaunesniajam.

Skirtingai nei Heinzas, Leo, nepaisant to, kad nuo 1932 m. buvo nacių partijos narys, buvo atsiribojęs nuo politikos. Nepaisant to, dėdė Adolfas jį laikė mėgstamiausiu sūnėnu ir dažnai leido laiką su juo.

Netrukus po Antrojo pasaulinio karo pradžios 32 metų Leo, Austrijos Linco miesto plieno gamyklos vadovas, buvo pašauktas į kariuomenę ir prisijungė prie Liuftvafės kaip inžinerijos korpuso leitenantas.

1942 m. pabaigoje Raubalas atsidūrė Stalingrade kartu su 6-ąja armija, atskirta nuo pagrindinių vokiečių pajėgų. Jos vadas Friedrichas Paulius pasiūlė sužeistą Leo pargabenti namo. Tačiau Hitleris atsisakė ir pareiškė, kad kaip karininkas turėtų likti su savo vyrais.

1943 m. sausio 23 d. jį suėmė sovietų kariuomenė. Iš pradžių apie jo giminystės ryšius nebuvo žinoma. Tai pirmą kartą išsakė pats Leo, o jo žodžius patvirtino kiti sugauti pareigūnai.

Leitenantas Raubalas buvo išvežtas tardyti į Maskvą. Ten jis pateikė išsamią informaciją apie savo dėdės artimuosius, įpročius, kasdienybę ir pomėgius, įskaitant Hitlerio vidinio rato asmenis, pabrėždamas kiekvieno įtaką fiureriui. Ši informacija pasirodė labai naudinga po karo, kai dalį jų sugavo Sovietų Sąjunga.

 

Per tarpininkus Hitleris pasiūlė savo mylimą sūnėną iškeisti į artilerijos baterijos vadą Jakovą Džiugašvilį, Josifo Stalino sūnų, kuris vokiečių nelaisvėje buvo nuo 1941 m. liepos. Sovietų lyderis kategoriškai atsisakė.

1949 m., nepaisant kaltės įrodymų, Leo Raubalas buvo nuteistas kaip karo nusikaltėlis ir nuteistas 25 metams gulage už tai, kad palaikė nusikalstamą agresyvią Hitlerio politiką ir dalyvavimą 6-osios armijos nusikaltimuose sovietų žemėje.

1955 m., po Vakarų Vokietijos kanclerio Konrado Adenauerio peticijos, tūkstančiai vokiečių karo belaisvių buvo paleisti iš sovietų nelaisvės. Tarp jų buvo ir Raubalas. Jis grįžo į gimtąjį Lincą, kur iki mirties 1977 m. dirbo chemijos mokytoju.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(38)
(1)
(37)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()