Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
mobilunkas 2016-12-11 08:55
namas turetu but statomas ne konkrecios raides, bet skaiciuojama namo eksploatacijos planuojama trukme iki kapitalinio remonto/ nugriovimo ir kuro sanaudu kaina. Pvz jei statomas namas Neringoj ir ji planuoja teismas nugriaut po 10 metu, aplinkai yra zala jei namas bus statomas A++ klases, reiketu statyt prasciausios energetines klases pastata. Jei statomas namas kaime reiktu skiaciuot kad max 2 kartos gyvens- vadinasi namas turi atsipirkt per 30 metu arba greiciau, nes po tiek laiko to kaimo neliks. A++ reikia reikalaut tik didmiesciuose, arba miestuose, kuriuose nera labai didelio zmoniu mazejimo, nes kokia prasme is apleisto A++ miesto, nespejus atsipirkt namams. Praeis dar 20 metu ir dabar taikomos A++ technologijos isvis bus vertinamos taip kaip dabar asbestiniai stogai
peeplt 2016-12-12 10:27
Nežinau kodėl panašios diskusijos vyksta per finansų prizmę. Vertinant ekonomiškai A klasė beveik visada prasilenkia su racionaliais ekonominiais skaičiavimais. Aš asmeniškai statau B klasės namuką. Ir tai paskaičiavus kai kurių mazgų atsiperkamumas labai abejotinas.
Tas visas A klasės reikalas labiau turėtų būti sietinas, su tarptautiniais aplinkosauginiais įsipareigojimas. Ir Lietuvos siekiu tapti kuo labiau energetiškai nepriklausomiems.
Kalbant apie daugiabučių renovaciją. Jai vertinant tik ekonominį o ne estetinį ir kokybinį aspektą, renovacija dažnai neapsimoka. Gelbėja tik valstybės parama. Ir tai su ta parama gaunasi taip kad po 20-30 metų kada investicijos atsipirko ir turėtų pradėti nešti naudą, renovaciją reikia daryti per naujo.
Individualių namų energetinio efektyvumo didinimas finansiškai tikrai nėra pagrįstas, bet tai tikrai nereiškia kad žmonės nepatiria naudos. Visų pirmą komfortas. Būsto eksploatacija daug paprastesnė ir draugiškesnis mikroklimatas. Antras didelis dalykas - smogas. Nuvažiuokite į seną rajoną prasidėjus šildymui. Jai nesi pratęs gali ir užsikosėti. Ir nuvykite į naują rajoną kur žmonės gyvena "energetiškai efektyviai" - jokio smogo. Tai neabejotinai griežtesnių reikalavimų ir naujų statybų (renovacijos) efektas.
immortallt 2016-12-12 10:47
peeplt, jei darai pagal senas technologijas, o nori pasiekti didesnę nei A klasę, tai ir kainuoja brangiai. Projektuką pats dėliojuos ir A+ gausis panašu net pigiau, nei giminaitė, kuri statos šalia, panašaus išplanavimo namuką iš blokelių. Tereikia šiek tiek plačiau žiūrėti į visą reikalą.
Daugiabučių renovacija neapsiriboja sienų apšiltinimu. Normalioje renovacijoje pakeičiami laidai, vamzdžiai, šildymo sistema, langai. Atnaujinama konstrukcijų apsauga. Visa tai ir taip dėvisi ir negali būti skaičiuojama prie energetinio efektyvumo didinimo išlaidų. Pats įvilkimas kainuoja sąlyginai nedaug. Sutvarkymas vizualiai fasado irgi nėra energetinis efektyvinimas, tai fasado sutvarkymas.
O šiaip geriausias sprendimas būtų tiesiog įvesti akcizo mokestį dujoms ir anglims bei priedo įvesti kamino mokestį, kad susimokėtų už taršą pilnu tempu. Brangtų ir centrinis šildymas, ir elektra, bet pradėtų galų gale gal taupyti gamtą ir savo pinigus.
evaldosia 2017-11-18 19:46
pora patarimų norėčiau pateikti:1 nepatarčiau projektuoti šidomo garažo priblokuoto prie namo.garažo sandarumo nebus.sandarumas kenkia automobiliui ir oro kokybei tame garaže.asmeniškai pats garažu nesinaudoju,nors turiu 2.žiemai uždedu skydus,pagamintus iš 10 cm storio polistirolo.2.nepatariu daryti didelių langų.šiuo metų laiku žaliuzes atidarau tik savaitgalį.darbo dienomis išvykstiį darbą lauke tamsu,parvyksti irgi jau tamsu. įdėjau per didelius stoglangius,ir langus pietinėje pusėje ,tai dabar vasarą turiu naudoti kondicionierių
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Pasikeitimai įvedus privalomą A klasės namų statybą: kas bus su rąstiniais namais, židiniais, garažais prie namų, kokios taikomos išimtys