JAV liktų NATO. Viena „paprastutė“ sąlyga  (2)

D. Trumpas daugelį metų kritiškai vertina NATO.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Donaldas Trumpas pareiškė, kad jeigu jis taps prezidentu, Jungtinės Valstijos grėsmės atveju padės savo NATO sąjungininkams Europoje. Tačiau kiekvienas iš jų turi sumokėti savo indėlį į Aljanso gynybos kasą.

Apie tai rašo „Politico“.

Leidinyje rašoma, kad vienas iš kandidatų į JAV prezidentus Donaldas Trumpas interviu su savo draugu ir sąjungininku Nigelu Farage'u Didžiosios Britanijos televizijos kanalui „GB News“ patvirtino savo įsipareigojimą Transatlantiniam aljansui, tačiau įspėjo Europos valstybes, jog jos piktnaudžiauja JAV parama.

„Politico“ primena, kad D. Trumpas daugelį metų kritiškai vertina NATO, o sąjungininkų susirūpinimas sustiprėjo po to, kai buvęs JAV prezidentas, kuris lapkričio 5 d. rinkimuose susidurs su dabartiniu prezidentu Joe Bidenu, praėjusį mėnesį pareiškė, jog perspėjo NATO sąjungininkes apie planus skatinti Rusijos atakas prieš šalis, kurios, jo teigimu, yra „nusikaltusios“ ir nepakankamai prisideda prie gynybos.

Tačiau minėtame interviu D. Trumpas sušvelnino savo retoriką, teigdamas, kad Europa turėtų sumokėti „sąžiningą dalį“ gynybos išlaidų.

„NATO turi sąžiningai elgtis su Jungtinėmis Valstijomis, nes jei ne JAV, NATO tiesiogine prasme neegzistuotų“, – sakė jis.

 

Atsakydamas į tiesioginį klausimą, ar JAV, pirmininkaujant D. Trumpui, ateitų į pagalbą NATO šalims, jei jos būtų užpultos, jis atsakė „taip“.

„Taip. Bet žinote, JAV turėtų mokėti savo sąžiningą dalį, o ne visų kitų“, – aiškino eksprezidentas.

Pasak jo, NATO svarbesnė Europos šalims. „Mes turime vandenyną tarp kai kurių problemų... mes turime didelį ir gražų vandenyną. (NATO - red.) yra svarbiau (Europos šalims - red.), jos tuo pasinaudos“, – sakė D. Trumpas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(5)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)

Susijusios žymos: