Rusija plūsta pykčiu. Grasina įvesti sankcijas „draugiškoms šalims.“ Kas nutiko  ()

Tai kraštutinės priemones šalių atžvilgiu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija, kaip „paskutinę išeitį“, gali imtis atsakomųjų veiksmų prieš šalis, kurios blokuoja mokėjimo sistemos „Mir“ kortelių veikimą, trečiadienį Valstybės Dūmoje sakė Rusijos Federacijos centrinio banko vadovė Elvira Nabiullina.

„Sankcijos mūsų finansų sektoriui nesibaigia, jos stiprėja“, – teigė ji. „Ir, nepaisant šių sankcijų, mes tęsiame dialogą su draugiškomis šalimis dėl infrastruktūros išsaugojimo ir plėtros bei alternatyvių sprendimų paieškos“, – rašo „Reuters“.

E. Nabiullinos teigimu, Rusija šalims-partnerėms aiškina, kad „Mir“ darbo išsaugojimas yra tarp jų interesų:  kortelės reikalingos Rusijos turistams, taip pat darbo migrantams, kurie savo uždarbį perveda į tėvynę.

Nepaisant to, atsakomosios sankcijos, tokios kaip draudimai ir apribojimai, „teoriškai įmanomos“, sakė E. Nabiullina. „Tačiau manau, kad į tai reikėtų žiūrėti kaip į kraštutines priemones šalių atžvilgiu, jei jos nesielgs konstruktyviai ir neieškos sprendimų bei alternatyvių mechanizmų“, – pridūrė ji.

Netrukus po Krymo aneksijos paleistai „Mir“ sistemai, kurioje buvo daugiau nei 130 milijonų plastikinių kortelių, vasarį JAV buvo taikomos sankcijos, po kurių dauguma Armėnijos, Kirgizijos ir Kazachstano bankų atsisakė su ja bendradarbiauti.

 

Kovo pabaigoje iš „Google Play“ parduotuvės buvo pašalinta „Mir Pay“ mobilioji aplikacija. Tuo pačiu metu „Samsung“ paskelbė, kad nuo balandžio 3 dienos vartotojai nebegalės naudoti „Samsung Pay“ ar pridėti „Mir“ kortelių, o Kinijos mokėjimo sistema „UnionPay“ blokavo bendro prekės ženklo kortelių veikimą už Rusijos Federacijos ribų. Tadžikistano ir Baltarusijos bankai taip pat gali atsisakyti „Mir“, „Kommersant“ sakė šaltinis bankų rinkoje.

 

Baltarusijos „Belkart“ sistema ir Tadžikijos „Korti Milli“ turi sutartis su Nacionaline mokėjimo kortelių sistema – Rusijos Federacijos centrinio banko dukterine įmone, atsakinga už „Mir“ aptarnavimą ir išdavimą. Ji yra įtraukta į Amerikos finansų ministerijos „juoduosius sąrašus“, todėl Baltarusijos ir Tadžikistano mokėjimo sistemos taip pat artimiausiu metu gali nutraukti santykius, mano „Kommersant“ šaltinis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(80)
(2)
(78)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()