Kremlius grasina ir daro viską, ką gali. „Gali kilti pilietinis karas“ ()
Rusijos propaganda grasina Moldovai pilietiniu karu ir šalies žlugimu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Moldovos prezidentė Maia Sandu paskelbė, kad šalyje bus surengtas referendumas dėl stojimo į Europos Sąjungą. Šalies vadovė pranešė, kad prašė parlamento pradėti konstitucinio plebiscito procedūrą. Balsavimas vyks spalio 20 d., kartu su prezidento rinkimais.
Kremlius ir jo propagandistai daro viską, ką gali, kad Kišiniovas liktų Rusijos įtakos zonoje. Propagandinis Rusijos laikraštis „Izvestija“ paskelbė tekstą, kuriame teigiama, kad „Moldovoje gali kilti pilietinis karas dėl šalies noro įstoti į ES“.
„Moldova seka Ukrainos keliu, o tai reiškia, kai bus suklastotas referendumas, bus piliečių protestai, tada kažkokia pilietinė konfrontacija ir policija išvaikys protestuotojus. Tada gali kilti net pilietinis karas su teritorijų atsiskyrimu“, – sako prokremliškas politologas profesorius Aleksejus Jarošenka.
Kremlius visais įmanomais būdais stengiasi „atkalbėti“ Moldovos gyventojus nuo provakarietiško kurso. Moldovos saugumo tarnybos duomenimis, Rusija, be kita ko, planuoja dideles hibridines atakas prieš Kišiniovą.
Padniestrė – labiausiai karštoji vieta Europoje
Rusijos ir Moldovos požiūris į maištingą Padniestrę skiriasi. Tai ta Moldovos dalis, kuri nenorėjo atsiskirti nuo byrančios SSRS (30 procentų regiono gyventojų yra rusai), kurią finansiškai ir logistiškai remia Maskva. Separatistai perka dujas ir naftą labai lengvatinėmis sąlygomis. Taip pat vietoje yra apie 1500 karių rusų garnizonas.
Antrasis taškas yra autonominis regionas Gagaūzija. Ten Kremlius pasitelkia vietinę regiono vadovę Eugeniją Gutul, kuri pradėjo kalbėti apie atsiskyrimą. Regionas pasižymi stipriomis prorusiškomis tendencijomis.
„Kremlius įtraukia prorusiškus subjektus Moldovoje, kad destabilizuotų vietinę demokratiją ir visuomenę ir neleistų Moldovai įstoti į ES. Galbūt Rusija nori pateisinti būsimą hibridinį ar konvencinį puolimą“, – teigia Karo studijų institutas (ISW).