Didžiulis smūgis iš Kremliaus. Rusija atkeršijo JAV  (1)

Sprendimas priimtas „dėl nedraugiškų ir tarptautinei teisei prieštaraujančių Jungtinių Amerikos Valstijų veiksmų“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį, gegužės 23 d., pasirašė dekretą, leidžiantį konfiskuoti Amerikos įmonių ir piliečių turtą Rusijoje, reaguojant į įšaldytų Rusijos Federacijos centrinio banko atsargų areštą JAV.

Teisinės informacijos portale paskelbtame dokumente teigiama, kad gali būti konfiskuojamas beveik bet koks Amerikos fizinių ir juridinių asmenų turtas.

Tai yra kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas, vertybiniai popieriai, Rusijos įmonių įstatinio kapitalo akcijos, turtinės teisės, rašoma dekrete.

Pagal V. Putino patvirtintą mechanizmą Rusijos asmenys, kurių turtas buvo areštuotas JAV vyriausybės ar teisminių institucijų sprendimu, turi teisę kreiptis į teismą. Jis savo ruožtu turi įrodyti, kad konfiskavimas buvo atliktas „nepagrįstai“, ir priteisti kompensaciją.

Norėdamas tai padaryti, teismas turi kreiptis į vyriausybinę užsienio investicijų kontrolės komisiją. Ji savo ruožtu pateiks JAV turto ir amerikiečių asmenų, kurie gali būti panaudoti žalai atlyginti, sąrašą.

Gali būti konfiskuojamas JAV registruotų įmonių turtas; Amerikos piliečių turtas, taip pat įmonių, kurios vykdo verslą JAV. Remiantis dekretu, taip pat gali būti nusavintas su Amerikos įmonėmis susijusių asmenų ir piliečių turtas, „nepriklausomai nuo jų registracijos vietos“.

 

Rusijos Federacijos Vyriausybė pagal dokumentą turėtų parengti atitinkamus teisės aktų pakeitimus per 4 mėnesius. Sprendimas priimtas „dėl nedraugiškų ir tarptautinei teisei prieštaraujančių Jungtinių Amerikos Valstijų veiksmų, kuriais siekiama padaryti žalos Rusijos Federacijai ir RF centriniam bankui“, sakoma dekrete.

 

Balandžio pabaigoje JAV prezidentas Joe Bidenas pasirašė REPO aktą, leidžiantį konfiskuoti įšaldytą Rusijos suverenų turtą ir perduoti jį padėti Ukrainai. Kalbame tik apie nedidelę Rusijos aukso ir valiutos atsargų, kurioms taikomos sankcijos, dalį – tai yra maždaug 6 milijardai dolerių, kuriuos Rusijos Federacijos centrinis bankas laikė JAV prieš prasidedant karui.

Iš viso Vakaruose buvo įšaldyta maždaug 300 milijardų dolerių, iš kurių didžioji dalis – apie 200 milijardų – buvo užblokuota Europoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(10)
(-9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)