„Stichija prasidės nuo birželio mėnesio.“ Europa to dar nematė  ()

Europa ruošiasi rekordiškai karštai vasarai, rašo tv3.lt.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jau 11 mėnesių fiksuojami rekordiniai karščiai, o jūros paviršiaus temperatūra Šiaurės Atlante tokia aukšta nebuvo bent 40 metų.

TV3 skelbia apie karščiausią vasarą per visą istoriją. Sinoptikai įspėja, kad Europos laukia neįprastai karšta vasara, galbūt net karščiausia istorijoje.

Vokietijoje ir Šiaurės šalyse jau pirmomis vasaros savaitėmis laukiama didelių karščių.

Karščio bangos kelia nerimą Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriams dėl sportininkų saugumo. Ispanija taip pat ruošiasi kaitriai vasarai, išleido naują žemėlapį, padėsiantį prognozuoti karščių bangas. Miestai visame žemyne ruošiami ekstremaliems karščiams.

 

Sinoptikų prognozės ne visuomet tikslios, nes orai Europoje labai permainingi, bet dabartiniai duomenys rodo didesnes nei vidutinės temperatūras birželį, liepą ir rugpjūtį.

Labiausiai tikėtina, kad karščiausia bus Pietų ir Rytų Europoje. Vakaruose gali būti vidutinis kritulių kiekis, pietuose liepą – didesnis, o rytuose – sausesni orai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(14)
(10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()