„To nėra buvę per visą istoriją.“ Rusijos ekonomika „perkaito“  (3)

Kelio atgal nėra.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Specialioji operacija“ smarkiai perkaitino Rusijos ekonomiką. Šalis neturi pajėgumų išsekinimo karui, todėl gresia didelė ekonominė krizė. 

Taip antradienį, birželio 4 d., pareiškė Rusijos „Sberbank“ vadovas Hermanas Grefas, kalbėdamas Federacijos taryboje. 

„Mūsų ekonomika yra aiškiai ir smarkiai perkaitusi, dar niekada istorijoje pagrindiniai pajėgumai nebuvo taip apkrauti – 84 proc. Tai riba, toliau kurios tiesiog neįmanoma pajudėti... Ekonomika akivaizdžiai perkaitusi“, – skundėsi Rusijos bankininkas. 

(Pastaba: ekonomikos perkaitimas – tai situacija, kai ekonomika auga per greitai, o tai lemia pernelyg didelį prekių ir paslaugų paklausos didėjimą, kainų augimą (infliaciją) ir išteklių trūkumą. Nesiimant „vėsinimo“ priemonių, tai perauga į ūmią ekonomikos krizę.)

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Mini PC, karinio tvirtumo planšetės, fantastiški ventiliatoriai, „Xiaomi“ maršrutizatoriai, pompos ir belaidžiai siurbliai
3520 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-06-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „BMAX B6 Plus“ - mini PC, 12+512GB, Windows 11

2) „FOSSiBOT DT1 Lite“ - karinio tvirtumo planšetė

3) „ILIFE H70 Plus“ - belaidis dulkių siurblys

4) „Xiaomi Router AX3000T“ - WiFi 6 maršrutizatorius

5) „Baseus“ - ventiliatorius, USB, pastatomas ir tvirtinamas prie ekranų

6) 12V, 150PSI pompa

Išsamiau

Grefas pažymėjo, kad šiuo metu didžiulis Rusijos ekonomikos stabdis yra didelė 16 proc. palūkanų norma. Kartu jis tvirtina, kad „kito kelio“ Rusijai dabar nėra. Jis išreiškė viltį, kad „ciklas kada nors baigsis“ ir Rusijos ekonomika galės grįžti į įprastas vėžes.

Rusijos analitikas Anatolijus Nesmijanas, komentuodamas situaciją, pabrėžė, kad Vladimiras Putinas, įsitraukęs ne į patį didžiausią konfliktą, atvedė Rusijos ekonomiką prie žlugimo ribos. Tai parodė šalies degradaciją, valdant V. Putino režimui.

 

„Tik kiek jų liko, tų pajėgumų, kad paprasta karinė operacija apkrovė beveik visą šalies pramonės ekonomiką? Jeigu taip, tai kiek kartų labiau Rusijos ekonomika labiau nualinta nei sovietinė, jei turėsime omenyje, kad karą su Vokietija Sovietų sąjunga užbaigė 8 frontais? Vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, vasario 24 d. davęs istorinį įsakymą, šiek tiek pervertino ekonomikos, kurią pats pražudė, galimybes „pavežti“ ginkluotą konfliktą su šalimi, kurios net deramai neįvertino“, – sakė Rusijos ekspertas. 

Jis mano, kad dabartinė situacija – nuosprendis Rusijos ekonomikai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(296)
(3)
(293)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (3)