Stulbinantys įvykiai. Europoje gali atsirasti nauja šalis. „Sprendimas jau priimtas“ (Žemėlapis)  ()

Miloradas Dodikas nori surengti referendumą dėl Serbų Respublikos nepriklausomybės ir jos atsiskyrimo nuo Bosnijos ir Hercegovinos.


Serbų Respublikos vėliava
Serbų Respublikos vėliava
© Wikipedia (atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_the_Republika_Srpska.svg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Serbų Respublikos prezidentas Miloradas Dodikas paskelbė referendumą dėl Serbų Respublikos nepriklausomybės nuo Bosnijos ir Hercegovinos. Anot jo, sprendimas jau priimtas, tačiau referendumo laikas dar nepaskelbtas.

Interviu Rusijos propagandinei žiniasklaidai Miloradas Dodikas sakė, kad Bosnijai ir Hercegovinai priklausanti Serbų Respublika planuoja paskelbti savo nepriklausomybę po referendumo.

„Sprendimas dėl atsiskyrimo dar nenustatytas. Mes norėtume tai padaryti dabar, bet žinoma, tai užtrunka“, – sakė Dodikas.

[Vokietija] Net 2 kartus pigiau nei Lietuvoje profesionalus flokavimo įrenginys. Ribotas kiekis
3333

Puiki kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Profesionalus įrenginys

Išsamiau

Dodikas aiškina, kad Serbų Respublika pasiekė „civilizacinę brandą ir supratimą“, kad ji turėtų tapti nepriklausoma šalimi. Anot jo, likimas Bosnijos ir Hercegovinos dalimi yra „išteklių, laiko ir galimybių švaistymas“.

 

Jis mano, kad referendumas leis Serbų Respublikai pasitraukti iš Bosnijos ir Hercegovinos, taip pat Deitono susitarimo, kuriuo 1995 m. gruodį užbaigtas Bosnijos karas.

Kartu Dodikas neatmeta, kad po Serbų Respublikos nepriklausomybės paskelbimo ji gali tapti Serbijos dalimi.

„Taip, greičiausiai būtų absoliučiai istoriškai pagrįsta, kad šalys, kuriose didžiąją dalį gyventojų sudaro serbų tauta, susivienytų į vieną struktūrą ir sandraugą, tačiau tai yra ateities kartų ir abiejų šalių politinių sprendimų uždavinys“, – pažymėjo Dodikas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(21)
(-19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()