Krachas gali prasidėti akimirksniu. „Du trečdaliai rusų neišgyvens nė pusės metų“  ()

Santaupų Rusijos Federacijoje vis dar yra gerokai mažiau nei išsivysčiusiose šalyse.


Rubliai
Rubliai
© Petar Milošević (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_rubles.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-07-09 Krachas gali prasidėti akimirksniu. „Du trečdaliai rusų neišgyvens nė pusės metų“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Beveik pusė Rusijos piliečių neturi nei rublio santaupų juodai dienai, parodė holdingo „Romir“ kartu su konsultacine bendrove „Jakov and Partners“ atliktas tyrimas.

2024 m. gegužės mėn. 55% rusų viena ar kita forma turėjo santaupų. Ir nors per metus jų dalis išaugo 3 procentiniais punktais, santaupų Rusijos Federacijoje vis dar yra gerokai mažiau nei išsivysčiusiose šalyse: Japonijoje – 83%, Australijoje – 76%, Vokietijoje – 70%, JAV – 68%. 

[Vokietija!] Mažiausia kaina šiais metais. Beprotiška, ką sugeba naujausias išmanusis „Xiaomi“ klozeto dangtis („Smartmi Smart Toilet Seat 2“)
2201 2

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Nuostabus funkcionalumas

Išsamiau

Tarp turinčių santaupų didžioji dauguma pasilieka nedideles sumas juodai dienai, o tik kas trečias turi pinigų, kurių šeimai pakaktų pragyventi 6 mėnesiams. Visų pirma, tai Maskvos ir Sankt Peterburgo, taip pat kitų miestų, kuriuose gyvena virš milijono gyventojų, gyventojai, atkreipia dėmesį „Romir“.

Populiariausias taupymo būdas, tyrimo duomenimis, išlieka indėliai Rusijos bankuose ir grynieji rubliai: juos turi 56% ir 48% respondentų. Tik 10% rusų investuoja į vertybinius popierius, o tik 5% naudoja nekilnojamąjį turtą kaip investiciją. Mėgstančiųjų laikyti pinigus grynaisiais užsienio valiuta dalis sumažėjo nuo 6% iki 5%.

 

„Rosstat“ duomenimis, 2024 m. balandžio mėn. Rusijos piliečiai iš viso turėjo 71,827 trilijono rublių (0,7 trilijono eurų) santaupų. Per metus ši suma šoktelėjo 12 trilijonų rublių, arba apie 20 proc., atsižvelgiant į didelius mokėjimus karo dalyviams ir spartų atlyginimų augimą, kuris, remiantis oficialia statistika, per metus siekia 17 proc.

Rusai tris ketvirtadalius savo santaupų laiko banko sąskaitose, daugiausia – rubliais.

Dar 19,378 trilijonai rublių (0,2 trilijonai eurų) yra „po čiužiniais“ grynųjų pinigų santaupų pavidalu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(48)
(10)
(38)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()