Putinas laimėjo. Prancūzija prarado didžiausius šios žaliavos išteklius pasaulyje (Video) ()
Vladimiro Putino režimas užmezga vis glaudesnį bendradarbiavimą su chunta.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Prancūzų bendrovė „Orano“, besispecializuojanti branduolinio kuro gamyboje, prarado licenciją kasti uraną Nigeryje. Tai augančios Rusijos įtakos rezultatas. Vladimiro Putino režimas užmezga vis glaudesnį bendradarbiavimą su nuo 2023 metų rugpjūčio Afrikos šalyje viešpataujančia chunta.
Remiantis prieš kelias dienas pristatytais finansiniais rezultatais, „Orano“ pirmąjį pusmetį fiksavo 133 mln. eurų nuostolį. Tačiau tuo įmonės problemos nesibaigia. Birželį prancūzai prarado licenciją išgauti uraną iš Imourareno kasyklos Nigeryje. Jame yra didžiausi šios žaliavos ištekliai pasaulyje, vertinami 200 000 tonų.
|
Be to, „Orano“ dukterinė įmonė „Somair“ turės didelių problemų parduodant žaliavą iš Arlito gamyklos šiaurinėje Nigerio dalyje. Tai šalies valdžios įvesto urano eksporto draudimo rezultatas.
Prancūzų žiniasklaida skelbia, kad 50 metų Nigeryje verslą vykdanti „Orano“ į Imourareno kasyklą investavo per 1 mlrd. eurų. Yra daug požymių, kad šios lėšos bus prarastos.
Dar praėjusiais metais Nigeris buvo Vakarų sąjungininkas. Chuntai perėmus valdžią, padėtis ėmė kardinaliai keistis. 2023 metų gruodį prancūzų kontingentas buvo išvestas iš šios Afrikos šalies, o balandžio 20 dieną JAV Valstybės departamentas sutiko išvesti maždaug 1000 karių.
Kovo mėnesį chuntos vadovas generolas Abdourahamane Tchiani telefonu kalbėjosi su V. Putinu. Mažiau nei po mėnesio į Nigerį atvyko maždaug 100 žmonių kontingentas iš Afrikos korpuso – padalinio, pavaldaus Rusijos Federacijos gynybos ministerijai.
Nigeris yra septintas pagal dydį urano tiekėjas pasaulyje ir turi aukščiausios kokybės rūdos plotus.