„Atiduoti dalį Ukrainos.“ Zelenskis iškėlė sąlygą ()
Jo nuomone, Ukraina sugeba atgauti nuosavybę „diplomatinėmis priemonėmis“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Volodymyras Zelenskis neatmetė galimybės surengti referendumą dėl Ukrainos teritorijų ateities.
Volodymyras Zelenskis davė interviu prancūzų dienraščiui „Le Monde“, kurio metu jo paklausta, ar svarstoma apie teritorines nuolaidas Rusijai, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje. „Turite suprasti, kad jokio klausimo dėl Ukrainos teritorinio vientisumo negali išspręsti nei prezidentas, nei vienas žmogus, nei visi pasaulio prezidentai be Ukrainos žmonių“, – atsakė jis.
|
Vadovams oficialiai nebuvo suteikta teisė atsisakyti savo teritorijų. Referendumas? Žmonės turi to norėti, pabrėžė Ukrainos prezidentas.Tačiau jis pažymėjo, kad, jo nuomone, „tai nėra geriausias variantas“, nes Vladimiras Putinas tai laikytų pergale.
„Kas tau svarbiau – teritorija ar žmonės? Kaip galima taip lyginti? Žmonės yra svarbūs, bet tai nereiškia, kad galite rusams atiduoti 30 procentų savo žemės“, – prieš kurį laiką sakė jis interviu BBC. Ukrainos vadovas taip pat sprendė rusų užimtų teritorijų atgavimo klausimą.
„Neturėtume išlaisvinti visų savo teritorijų jėga ir ginklu, nes tai susiję su dideliais žmonių ir laiko nuostoliais“, – pabrėžė jis. Jo nuomone, Ukraina sugeba atgauti nuosavybę „diplomatinėmis priemonėmis“.
V. Zelenskis pabrėžė, kad Rusija turėtų dalyvauti kitoje taikos konferencijoje. „Kaip ir dauguma šalių, manau, kad lapkritį antrajame taikos viršūnių susitikime turėtų dalyvauti Rusijos atstovai, nes kitaip nepasieksime ilgalaikių rezultatų“, – sakė jis.
Ukrainos konstitucija leidžia daryti teritorinius pokyčius tik gavus piliečių sutikimą, išreikštą visos šalies referendume. Liepos pabaigoje Kyjivo tarptautinis sociologijos institutas atliko apklausą, kurioje teiravosi dėl galimybės Rusijai padaryti nuolaidų, įskaitant kai kurių teritorijų atsisakymą.Tyrimas rodo, kad 55 proc. ukrainiečių prieš tokį sprendimą, o 32 proc tai leidžia su sąlyga, kad pasibaigs karo veiksmai ir bus išsaugoma Ukrainos nepriklausomybė. Teritorijų atsisakymo šalininkų procentas nuolat auga. 2023 metų gruodį jų buvo 19 proc., o šių metų vasarį – 26 proc.