„Proveržis paieškose.“ Atrado didžiulius ir pirmus tokius dujų telkinius  ()

Ginčijamoje vietovėje ir toliau vyksta incidentai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinija Pietų Kinijos jūroje aptiko gausių gamtinių dujų išteklių, ketvirtadienį rašo „South China Morning Post“ (SCMP). Tai įtampos židinys dėl Kinijos Liaudies Respublikos pretenzijų į sritis, kurios persidengia su aplinkinių šalių išskirtinėmis ekonominėmis zonomis.

Apskaičiuota, kad „Lingshui 36-1“ telkinyje pietrytinėje Hainano salos dalyje yra daugiau nei 100 milijardų kubinių metrų gamtinių dujų, pranešė vyriausybės naujienų agentūra „Xinhua“, kurią cituoja SCMP.

Apie naujausią „žvalgybos proveržį“ birželį paskelbė naftos bendrovė „China National Offshore Oil Corporation“ (CNOOC), o radinį trečiadienį patikrino ir užregistravo valstybės institucijos.

[EU+Kuponai] Pasaulinė „TITAN ARMY“ žaidimų monitorių premjera! NR.2 rinkoje pristato fantastiškas naujienas
1911 2

„TITAN ARMY“ žaidimų monitorių premjera!

Nuolaidų kuponai

Dovanos

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „TITAN ARMY P2510S“ - 24,5 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

3) „TITAN ARMY P2510H“ - 24,5 colių, HVA, FHD, 240Hz žaidimų monitorius

4) „TITAN ARMY P32A2S2“ - 32 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Žiniasklaidos teigimu, tai pirmasis pasaulyje telkinys, esantis „negiliai po paviršiumi (dugne) labai giliuose jūros vandenyse“.

Honkongo dienraštis primena, kad Pekinas turi „istorinių“ pretenzijų į 90 proc. Pietų Kinijos jūros zonos, kuri žemėlapiuose žymima vadinamąja devynių brūkšnių linija, pirmą kartą nubrėžta Pekino valdžios 1947 m.

Šioje jūroje, per kurią gabenama dauguma Kinijos prekių, taip pat yra gausių žvejybos plotų ir gamtinių dujų bei naftos telkinių, nors jų dydis nežinomas.

 

KLR teritorinės pretenzijos sutampa su Vietnamo, Malaizijos, Brunėjaus, Indonezijos ir Filipinų išskirtinėmis ekonominėmis zonomis. 2016 metais JT Nuolatinis arbitražo teismas nusprendė, kad Kinijos pretenzijos neturi teisinio pagrindo. Tačiau Pekino vyriausybė nepaisė jo sprendimo, o ginčijamoje vietovėje ir toliau vyksta incidentai.

SCMP primena, kad Pekinas iki šiol taip pat bandė sustabdyti „vienašališkus“ kitų šalių naftos ir dujų telkinių tyrimus bei žvalgymus Pietų Kinijos jūroje.

Kinijos pakrančių apsaugos laivai tariamai sutrikdė Malaizijos dujų projektų operacijas, o per pastaruosius kelerius metus įvyko kelios Kinijos ir Vietnamo laivų konfrontacijos netoli Vietnamo gręžinių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(16)
(-2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()