„Kinija atidavė Rusijai didelį teritorijos plotą“  (9)

Jei Kinijos pretenzijos Taivanui yra susijusios su teritoriniu vientisumu, ji turėtų atsiimti Tolimuosius Rytus, kurie XIX amžiuje buvo perleisti Rusijai.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-06 „Kinija atidavė Rusijai didelį teritorijos plotą“  (9)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taivano prezidentas Lai Jing-te padarė pareiškimą dėl Kinijos teritorinių pretenzijų. Kinijos Liaudies Respublika laiko salą savo teritorija, todėl norinti ją „susigrąžinti“. Tačiau prezidentas Lai įsitikinęs, kad verta pradėti nuo Rusijos, nes dalis iš pradžių kiniškų žemių XIX amžiuje buvo perduotos Rusijos imperijai. Apie tai rašo „Reuters“.

Jei Kinijos pretenzijos dėl Taivano yra susijusios su teritoriniu vientisumu, ji taip pat turi susigrąžinti teritorijas, kurios dabar yra Rusijos dalis. Jas XIX amžiuje perdavė Kinijs imperija, interviu Taivano žiniasklaidai sakė Taivano prezidentas Lai Jing-te.

[EU+Kuponai] Banggood 18-o gimtadienio rinkinukas! El. paspirtukai, nešiojami PC, žaidimų monitoriai, prekės automobiliams ir kt. + PayPal akcija (Video)
7390 10

Specialus 18-o gimtadienio rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-14/2025-08-01

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „ANGWATT CS1“ - el. paspirtukas, 1000W, vienu įkrovimu 85 km, 55 km/h

2) „Ninkear N16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Windows 11

3) „KOORUI ‎34E6UC“ - 34 colių WQHD žaidimų monitorius

4) „Mudiro“ - kelioniniai 21/25 litrų talpos šaldytuvai su LED valdymo panele

5) „MUDIRO EW-S05“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „iMars X5“ - automobilinis vaizdo registratorius

Išsamiau

Kinija demokratiškai valdomą Taivaną laiko savo teritorija ir niekada nevengė panaudoti jėgos, kad perimtų salos kontrolę. Taivano vyriausybė atmeta šiuos teiginius, teigdama, kad tik salos žmonės gali nuspręsti dėl savo ateities.

Duodamas interviu Taivano televizijos kanalui Lai, kurį Kinija vadina „separatistu“, prisiminė 1858 m. Aigūno sutartį, pagal kurią Kinija atidavė Rusijos imperijai didelį teritorijos plotą dabartiniuose Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.

 

Kinijos Čingų dinastija, kuri tuomet buvo galutinio nuosmukio būsenoje, iš pradžių atsisakė ratifikuoti sutartį, tačiau po dvejų metų ją patvirtino Pekino konvencija. Sutartį Aigūno mieste pasirašė Rytų Sibiro generalgubernatorius Nikolajus Muravjovas, iš Kinijos pusės Aigūno ambanas ir Amūro vyriausiasis vadas princas Yi Shan.

„Kinija nenori aneksuoti Taivano dėl teritorinio vientisumo“, – teigia Lai, teigdamas, kad jei Kinija taip susirūpinusi dėl teritorinio vientisumo, tai kodėl nesusigrąžina pagal Aigūno sutartį Rusijai perduotų žemių, nes dabar Rusijos Federacija yra silpna ir pažeidžiama.

 

„Kinija tiesiog nori pasiekti hegemoniją tarptautinėje arenoje, vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje.“

1895 m. Kinijos imperija taip pat perleido Taivaną Japonijai pagal kitą sutartį, o 1945 m., pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, sala buvo perduota Kinijos Respublikos vyriausybei, kuri po ketverių metų pabėgo į Taivaną, pralaimėjusi pilietinį karą Mao Zedongo komunistams.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(83)
(1)
(82)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (9)