„Tai buvo klaida.“ Atšaukiama 30 metų taika su Rusija  ()

„JAV turi ruoštis ilgalaikei konfrontacijai...“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV Helsinkio komisija ragina Vašingtoną atsisakyti po Šaltojo karo buvusio status quo santykiuose su Rusija, pavadindama Maskvą „nuolatine grėsme pasauliniam saugumui“.

Apie tai „The Hill“ rašo remdamasis Helsinkio komisijos ataskaita.

Taigi ataskaitoje teigiama, kad Vašingtonas turi permąstyti savo požiūrį apie Rusiją, kaip tai padarė su Kinija per pastaruosius kelerius metus, ir atitinkamai paskirstyti išteklius.

Prioritetinė strategijos kryptis – užtikrinti Ukrainos pergalę gynybiniame kare prieš Rusiją. Visų pirma, komisija ragina suteikti Kyjivui didelio masto karinę ir humanitarinę pagalbą ir leisti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms smogti giliai į Rusiją, naudojant JAV tiekiamus ginklus.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
9841 3

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

Leidinys pažymi, kad ataskaitos rekomendacijos peržengia Joe Bideno administracijos politiką ir prieštarauja buvusio prezidento Donaldo Trumpo ir jo šalininkų Kongrese, pasisakančių už Europos išlaidų saugumui mažinimą, pozicijai.

Helsinkio komiteto pirmininkas respublikonas Joe Wilsonas atmetė galimybę, kad D. Trumpas susitars su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu.

„Neabejoju, kad Donaldas Trumpas bus įsitikinęs karo nusikaltėlio V. Putino nenuoširdumu“, – interviu „The Hill“ sakė J.Wilsonas, komentuodamas pranešimą.

Straipsnyje teigiama, kad nepaisant didėjančio pasipriešinimo teikti Ukrainai karinę ir ekonominę paramą Respublikonų partijoje, užsienio politikos lyderiai dažniausiai pasisako už pagalbą Ukrainai, NATO įsipareigojimų užtikrinimą ir demokratijos stiprinimą posovietinėse valstybėse.

 

Viena iš ataskaitos išvadų – „JAV turi ruoštis ilgalaikei konfrontacijai, suvokdamos, kad Rusija turi šimtmečius trunkančią smurtinio imperializmo istoriją prieš savo kaimynus, Europą ir visą pasaulį“.

Ataskaitoje akcentuojami Rusijos tarptautinės teisės pažeidimai, įskaitant Krymo užgrobimą ir Donbaso okupaciją 2014 m.; plataus masto invaziją į Ukrainą 2022 m. ir į Gruziją 2008 m.; Kremliaus puolimą prieš politinius disidentus šalyje ir užsienyje; kišimasį į Amerikos ir kitus demokratinius rinkimus.

„Manau, jog pagrindinė mintis yra ta, kad mes tolstame nuo 30 metų trukmės klaidingos politikos“, – sakė vienas Kongreso pareigūnas, susipažinęs su ataskaita.

 

Helsinkio ataskaitoje rekomenduojama neignoruoti branduolinių grėsmių iš Rusijos, tačiau pataria šią problemą spręsti „sveiku protu“.

Ataskaitos autoriai nori pakeisti Vašingtono mąstymą, atsisakydami laikyti Rusiją supervalstybe ir artimiausia JAV varžove vien dėl to, kad ji turi branduolinį ginklą.

Taip pat pasisakoma už visapusišką JAV bendradarbiavimą su sąjungininkais visame pasaulyje, ypač su šalimis, „kurios yra Rusijos agresijos, manipuliacijų ir prievartos priešakyje“.

Dokumente raginama didinti karinę paramą, ekonomines investicijas ir kt.

„Jungtinės Valstijos turi turėti ilgalaikę strategiją, skirtą remti demokratinį valdymą ir teisinę valstybę šalyse, kurios yra pažeidžiamos Rusijos grėsmių“, – teigiama ataskaitoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(203)
(25)
(178)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: