Nobelio taikos premija. Paskelbtas nugalėtojas  ()

Tai neabejotinai laukiamiausia Nobelio premija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2024 metų Nobelio taikos premija skirta Japonijos organizacijai „Nihon Hidankyo“, paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas. Kaip buvo pabrėžta, premija skirta už pastangas sukurti pasaulį be branduolinių ginklų.

Norvegijos Nobelio komitetas pareiškė, kad norėtų pagerbti visus išgyvenusius po atominių bombų Hirošimoje ir Nagasakyje, kurie, nepaisydami fizinių kančių ir skausmingų prisiminimų, nusprendė panaudoti savo brangią patirtį, kad puoselėtų viltį ir įsipareigotų taikai.

Komitetas priminė, kad 2025 m. sukanka 80 metų, kai JAV  numetė dvi atomines bombas, dėl kurių Japonijoje žuvo beveik 120 000 žmonių. Per kitus mėnesius ir metus panašus skaičius žmonių mirė nuo nudegimų ir kitų su radiacija susijusių komplikacijų.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
8986 4

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

„Tų, kurie išgyveno Hirošimos ir Nagasakio pragarą – žinomi kaip  hibakuša  (japoniškai sprogimo auka), likimas buvo ilgą laiką slepiamas ir jie buvo apleisti“, – pažymi Komitetas.

„Nihon Hidankyo“ istorija prasidėjo 1956 m., kai hibakuša ir kitų branduolinių ginklų bandymų Ramiajame vandenyne aukų asociacijos kartu įkūrė Japonijos atominių ir termobranduolinių bombų aukų organizacijų konferenciją. Japonų kalba pavadinimas buvo sutrumpintas iki „Nihon Hidankyo“ ir grupė tapo viena įtakingiausių tokio tipo asociacijų šalyje.

 

Skirdamas šių metų Nobelio premiją, Komitetas norėjo pabrėžti, kad nuo 1945-ųjų tragedijos pasaulyje nebuvo karo, kuriame būtų naudojami branduoliniai ginklai. 

Šiemet iš viso užregistruoti 286 kandidatai Nobelio taikos premijai gauti (197 žmonės ir 89 organizacijos), tai yra kiek mažiau nei įprastai. Praėjusiais metais Komitetas pagerbė Irano žmogaus teisių aktyvistą Nargesą Mohammadi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(1)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()