„Bus dar blogiau... Ateis siaubingi tamsūs laikai“  ()

Politologai, ekspertai, žyniai ir kiti spėliojo, kas nutiktų Rusijoje, jei mirtų ilgametis diktatorius Vladimiras Putinas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Juos surinkti „la.lv“ paprašė dirbtinio intelekto įrankio „ChatGPT“. Šis klausimas sulaukė daug dėmesio, nes Putinas jau daugiau nei du dešimtmečius buvo pagrindinis Rusijos politinio gyvenimo veikėjas.

Chaosas

Daugelis politologų ir tarptautinių stebėtojų, pavyzdžiui, Markas Galeotti, besispecializuojantis Rusijos politikoje, teigė, kad Putino mirtis gali sukurti valdžios vakuumą.

Per savo valdymo metus Putinas centralizavo kontrolę aplink save, o jo pasitraukimas gali sukelti kovą tarp įvairių jėgų, tokių kaip Saugumo Taryba, Federalinė saugumo tarnyba ir aukšto rango oligarchai.

Dėl to Rusijoje gali susidaryti nestabili padėtis, panaši į tai, kas atsitiko po SSRS žlugimo. Tokia situacija gali sukelti ir vidinius neramumus, ir regioninį separatizmą, pavyzdžiui, Čečėnijoje ar Tatarstane, kur gali sustiprėti autonomijos siekiai.

Naujas autoritarinis lyderis

Monitorius, kuriam sunku atsispirti: Tiesiog super geras vaizdo parametrų, patogumo ir kainos derinys (AOC Q27B3CF2 apžvalga)
5654 1

Šį kartą testuojame monitorių AOC Q27B3CF2: „Quad HD“ raiška, itin spartus reakcijos laikas, tiesiog kokybiškas vaizdas, patogus ir lengvas - o kaina tokia, kad vargu ar bežiūrėsite į brangesnius konkurentus...

Išsamiau

Putino kritikas ir politologas Andrejus Piontkovskis pateikė dar vieną spėjimą. Jis atkreipia dėmesį, kad Putino vidiniame rate yra keli galingi lyderiai, kurie galėtų perimti valdžią.

Pavyzdžiui, Sergejus Šoigu (buvęs Rusijos gynybos ministras) arba Nikolajus Patruševas (Rusijos Saugumo Tarybos sekretorius) laikomi galimais kandidatais, kurie tęstų autoritarinį valdžios modelį.

Kai kas mano, kad naujas lyderis, ypač iš kariuomenės ar saugumo institucijos, gali įvesti dar griežtesnį režimą, nes Putinas dažnai balansuodavo tarp skirtingų jėgų, kad išlaikytų savo autoritetą.

Galima ir revoliucija

Permainų viltis reiškia kai kurie į liberalią pažiūrą orientuoti analitikai, pavyzdžiui, buvęs šachmatininkas ir aktyvus politinis opozicionierius Garis Kasparovas.

Jis ir kiti opozicijos veikėjai mano, kad Putino mirtis gali atverti duris liberalesniam ir demokratiškesniam Rusijos režimui.

 

Tai mažai tikėtina, turint galvoje Putino sukurtą autoritarinę struktūrą, kuri ilgą laiką kontroliavo politinę situaciją šalyje. Tačiau jei visuomenė yra pakankamai nepatenkinta, galimos ir revoliucijos ar plataus masto protestai, panašūs į tai, kas vyko po SSRS žlugimo.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(4)
(14)
(-10)

Komentarai ()