„NATO yra praeitis, BRICS – ateitis“ ()
Spalio 22-24 dienomis Kazanėje vyko BRICS šalių (Rusijos, Kinijos, Indijos, Brazilijos, Pietų Afrikos, Irano, Egipto, Etiopijos, Jungtinių Arabų Emyratų) viršūnių susitikimas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jame patoso kupini Kremliaus ideologai skelbė, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas yra laisvojo „ne Vakarų“ pasaulio lyderis ir teisingumo pasaulyje garantas; Rusija yra ne izoliuota, o pasaulio įvykių epicentre – tarptautiniu mastu „reikšmingiausias“ šių metų politinis įvykis įvyko Rusijoje.
Kazanės viršūnių susitikimas, kuriame dalyvavo 36 šalių atstovai, tarp jų ir NATO šalies Turkijos lyderis Recepas Tayyipas Erdoganas, propagandistų teigimu, tapo naujo daugiapolio pasaulio kūrimo šaukliu, kuriam, žinoma, vadovaus Rusija.
Taip pat nepraleistas ir BRICS viršūnių susitikimo pasipriešinimas G7 viršūnių susitikimui, kuriame susirenka lyderiaujančios Vakarų pasaulio galios. Rusai tvirtino, kad G7 patyrė „gėdingą nesėkmę“, pademonstruodamas savo silpnumą, o BRICS yra triumfuojanti „ne Vakarų pasaulio“ pergalė. Pasak rusų, NATO yra praeitis, o BRICS – ateitis.
|
Kartu su skrupulingu BRICS viršūnių susitikimo nušvietimu rusai taip pat sutelkė dėmesį į artėjančius JAV rinkimus, viena vertus, palankiai vertindami Respublikonų partijos kandidatą Donaldą Trumpą, kita vertus, diskredituodami visą rinkimų sistemą ir procesą, nes viską sprendžia ne rinkėjai, o pinigai.
BRICS kaip Rusijos diplomatijos pergalė
Propagandistai Olga Skabejeva, Jevgenijus Popovas ir Vladimiras Solovjovas bei kiti ideologinio fronto kovotojai pabrėžė, kad BRICS neišvengiamai plėsis ir nukonkuruos net JT. BRICS šiuo metu yra vienintelė „laisvųjų“ šalių bendradarbiavimo platforma, besipriešinanti Vakarų kolonializmui ir JAV hegemonijai.
Žinoma, buvo ir teiginių, kad Vakarai „dreba iš baimės“ BRICS galios, nes jaučia, kad „ne Vakarų šalys“ perims vadovaujantį vaidmenį pasaulyje. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas pasaulio „dedolirizacijai“ (JAV dolerio atsisakymas), siekiant sukurti alternatyvią finansų sistemą, kuri šiuo metu atrodo tik kaip Rusijos svajonių išraiška.
Putinas taip pat paskelbė, kad Rusija niekada neatsisakė taikos derybų su Ukraina, tačiau jos gali vykti tik Rusijos įvykių pagrindu.
Tęsinys kitame puslapyje: