Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Benediktas 2024-12-05 10:17
Sakė, kad sankcjos neveikia.
donatasv 2024-12-05 10:41
Kaip čia pasakius. Sankcijos veikia?
Per 2 metus kaina išaugo 50 proc.
Kai žiūri tik pas rusą tai vajė sankcijos veikia, kai šalia įpaišai Lietuvą tai toks jausmas ką sankcijas gavom ir mes? Tik tiek, kad pas mus auganti ekonomika leidžia augint atlyginimus, pensijas ir t.t., o pas ruskį šiuo klausimu sudėtingiau ypač valstybiniam sektoriuje. Kai per 4 metus rublis smuko nuo+- 1eur / 90 rub iki 115 tai dar nepasaulio pabaiga žinant, kad rusas pakėlė skolinimosi kartelę.
immortallt 2024-12-05 11:22
O kodėl pamiršai nurodyti, kiek Lietuvoje ir ES didėjo atlyginimams, ir kiek išmetė į rinką subsidijų? Va šitie kainas labiausiai pakėlė, kai vietoje kainos signalo perdavimą vartotojams buvo nutarta kainų augimą stabdyti, kas lėmė, kad į kainų šuolį reagavo vartotojai mažai, atitinkamai, dar daugiau lėšų reikėjo subsidijoms.
Kainos būtų augę daug mažiau, jei per 2 metus MMA nebūtų pakeltas 44%, tai ir kainos būtų augę mažiau. Jei nebūtų išmetę pinigų subsidijuoti energijos sąnaudas per pusę, tai irgi būtų kainų augimas mažesnis.
Prieš 3 mėnesius buvo 92 RUB/EUR. Kokie dar 4 metai? Ir čia dar kai prekyba rubliais ir užsienio valiutos turėjimas stipriai apriboti. Tai ir pokytis 28% yra per 3 mėnesius. Jei tai visgi pagaliau ilgai lauktas lūžis, kai nebeužtenka kontrolės priemonių, 28% pataps pokytis per dieną, ne per 3 mėnesius. Vėlgi, kaip anksčiau temoje rašiau, dar per anksti džiaugtis, dar gali atšokti, nes labai daug informacijos maskolyne niekada nebuvo vieša, ir net jei skelbiama, neaišku, ar tikra. Pvz. maskolyno aukso atsargos. Jos gal kada ir buvo maskolyno, bet dabar ten gali būti likęs dažytas švinas.
donatasv 2024-12-05 11:34
O ką aš čia parašiau?
Jei imt realybę sankcijos čia nelabai ką įtakoja per 3 metus eina kiaurai tiek su imoprtu, tiek su eksportu. Tendencijos nėra geros rusijai nesiginčinu, tik man nepatinka tas pasakymas, kad čia sankcijos paišo visą šį nuosmukį.
immortallt 2024-12-05 11:58
Leidžia auginti, t.y. pateiki atlyginimų augimą kaip priemonę valdyti infliacijai, ne priežastis infliacijos.
Kiaurai? Čia omeny, kai importuoji brangiau, nei iki tol, o eksportuoji sudėtingiau ir mažesne kaina?
Maskolių iškastinio kuro eksporto pajamos krito ~40-50%:
https://energyandcleanair.org/october-2 ... sanctions/
Pakartosiu n-tąjį kartą, pajamos krito tiek, pelnas krito daug daugiau, nes sąnaudų didelė dalis pastovių, o kintamos santykinai augo, nes nebegauna vakarų technologijų arba visai, arba daug brangiau per stipriai aplink.
Tas pats ir su importu, taip, gauna iš kinų tų pačių automobilių. Tik gauna kinišką už BMW kainą iš Vokietijos, t.y. 2-3x brangiau, nei europietis gautų tą patį kinišką automobilį.
Naujas kinų bairis, įvedė angliai iš maskolyno importą, nedidelį, 8-10% kažkur. Importo mokesčio angliai iš Australijos netaiko. Kinai pradėjo pirkti daugiau dujų iš maskolyno, tik kaina panašu panašesnė į tą, kuri Europoje buvo 2020 metais, t.y. tokia kaina per 30 metų neatpirks net vamzdžio, o ką jau kalbėti apie palūkanas vamzdžiui ir gręžinius.
Ir taip daugelyje sričių, prekes gauna, tik brangiau, tai ir mažiau įperka. Eksportuoja, bet
logistika brangesnė, nuperka mažiau, ir dar kainą spaudžia labiau.
Būtų griežtesnės sankcijos, būtų dar didesni praradimai finansiniai, prekių vis tiek būtų.
Priminsiu, net šaltojo karo metu, amerikonai sugebėjo iš maskolių supirkinėti titaną dideliais kiekiais, kad blackbird gaminti. Tada ekonomikos buvo visiškai atsietos.
Yra kita dalis, išaugusios išlaidos karui, tai paspartina pagalvės sunaudojimą.
Niekada nėra vieno veiksnio, yra dominuojantis. Jei maskolynas vykdytų prekybą kaip vykdė, tai padidėjusias karo išlaidas iš iškastinių žaliavų pelno galėtų dar ilgai eksportuotų, nes toliau virintų po 1,2 mlrd. pajamų per metus, na gal šiek tiek mažiau, vietoje dabar 0,5-0,6 mlrd. eurų. Ir dar logistika nebūtų išbrangusi.
donatasv 2024-12-05 12:34
Negatyvių aspektų iš sankcijų rasi čia net žiburio nereikia. Bet nueik ir pasižiūrėk pats į savo pateiktą grafą kas nukentėjo labiausiai? Dujos, o koks santykis buvo dujų ir naftos piniginia išraiška? Dujos gal 10%, nafta 50% nuo bendros bvp sumos prieš kritimą? Shadow fleet ir toliau tempia ruskį be problemų.
immortallt 2024-12-05 15:25
Šiaip traukėsi visos produktų grupės. Taip, dujos buvo labiausiai išaugusios 2022 metų pradžioje, ir einant atgal, vidutinės pajamos būtų buvusios mažesnės. Bet jei dabar nebūtų sankcijų į ES eksportuoti (ir atskiros narės nesiimtų blokavimų), tai pajamos būtų daug didesnės, tiesa, kaina būtų mažesnė, nei dabar yra rinkoje.
Taip, shadow fleet tempia. Bet shadow fleet galėtų užlenkti, jei danai pasakytų, į mūsų ekonominius vandenis nedrįskite plaukti su normaliai nedraustais laivais. Ir ups, dar trečdalio naftos nėra kaip išplukdyti. Šika į batą, kad naftos kainą labai iškeltų.
donatasv 2024-12-05 22:05
Lazda turi du galus vienu galu lupam rusą antras galas duoda atgal patiems. Radikalios jėgos klesti jei dar labiau spausim rusą augs palaikymas radikalioms jėgoms, o tiem atėjus į valdžią galim prarast visa tai ką turim dabar. Amerika su bidenu ėjo už Ukrainą, mažiau dėmesio rodydami saviems, populistas trumpas visame šitame šou tiesiog dominavo kliedėdamas apie valgomus šunis ir panašius dalykus. Kur po visko su išrinktu trumpu atsidurs Ukraina? Visą kovą neatiduot žemių paliksim užmarštyje.
immortallt 2024-12-06 08:31
O čia jau kita opi problema, kai demokratinėse šalyse po žodžio laisve leidžiame atvirą melą, šmeižtą ir priešiškų jėgų žmonių neribotą veiklą.
Hmz 2024-12-06 11:25
Kur konkrečiau straipsnyje matai 50proc augimą per 2 metus?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Tai Rusijos ekonomikos krachas. „Laidojimo komanda dirba visu pajėgumu“