3 galingi smūgiai Ukrainai. Ne taip turėjo atrodyti „taika“  ()

Donaldas Trumpas paskelbė, kad pradėjo taikos derybas su Vladimiru Putinu dėl Ukrainos. Kokiais principais karas baigsis? Trumpo administracija konkrečių detalių kol kas nepateikė. Tačiau kai kurie sprendimai atrodo beveik neaiškūs. Ir tai nėra gera žinia Ukrainai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV ir Rusijos prezidentai surengė pokalbį telefonu, kurio metu susitarė pradėti taikos derybas dėl karo Ukrainoje. Informacija pasklido po visą pasaulį ir sukėlė nerimą. Tuo labiau, kad taikos derybos galimai vyks už ukrainiečių nugarų. 

JAV gynybos sekretorius Pete'as Hegsethas bandė sušvelninti nuotaiką sakydamas, kad D. Trumpas taip pat kalbėjosi su Ukrainos prezidentu.

Pasaulyje yra vienas žmogus, kuris turi galimybę pasiekti abi puses, kad atneštų taiką, ir tas žmogus yra prezidentas Donaldas Trumpas. Tai jis pademonstravo kalbėdamas ir su Vladimiru Putinu, ir su Volodymyru Zelenskiu“, – sakė Pentagono vadovas.

Donaldas Trumpas nuo pat pradžių pabrėžė, kad karo Ukrainoje užbaigimas yra vienas iš jo prezidentavimo prioritetų. Išgarsėjo žodžiai, kad jis teigė per 24 val. nutrauks šį konfliktą. Dabar nerimą, ypač Ukrainos pusėje, kelia klausimas, kokiais principais bus pasiekta taika.

JAV valdžia paskelbė, kad pateiks savo pasiūlymą dėl „taikos Ukrainai“. Galutinis planas dar nepadarytas. Keithas Kelloggas, JAV prezidento specialusis pasiuntinys Ukrainai ir Rusijai, paskelbė apie susitikimus šia tema su visų Šiaurės Atlanto aljanso šalių atstovais.

OLED visu pajėgumu: Fantastiškos spalvos, nuostabi greitaveika, aukščiausio lygio dizainas (AGON PRO AG326UD apžvalga)
10474

Štai kokio kokybinio lygio monitorių galima šiais laikais pagaminti už visiškai normalią kainą, arba kas būna, kai „ekonominės“ klasės monitoriai pradeda stumti flagmanus iš rinkos.

Išsamiau

Tačiau oficialūs Amerikos politikų pareiškimai  aiškiai rodo, kad taikos sąlygos yra beveik neabejotinos: 

Ukraina neįstos į NATO  Šį reikalavimą daug kartų kėlė Ukrainos pusė

Volodymyras Zelenskis tvirtino, kad skubus Ukrainos priėmimas į NATO privers Rusiją trauktis. Amerikiečių diplomatai nepalieka iliuzijų – ši sąlyga iš piršto laužta. Ir tai yra svajonių scenarijus Rusijai, kurios valdžia nuolat pabrėžia, kad neleis savo kaimynei tapti NATO nare, pripažindama Ukrainą savo įtakos zona.

Sienos, buvusios iki 2014 m. nebegrįš

Ukraina taip pat pateikė šį reikalavimą kaip pagrindinę sąlygą norint užbaigti karą. Žiūrint iš Amerikos perspektyvos, šiuo metu tai nerealu. „Ukraina negali tikėtis nei grįžimo prie savo iki 2014 metų sienų, nei narystės NATO“, – sakė JAV gynybos sekretorius Pete'as Hegsethas.  

Užsienio kariai Ukrainoje arba „taikos palaikymo misija“

 

Čia taip pat turėtume pacituoti JAV gynybos sekretoriaus pareiškimą. Pete'as Hegsethas teigė, kad jei taika būtų sudaryta, jos palaikymą ir saugumą Ukrainoje garantuotų tarptautinės taikos palaikymo pajėgos. Iš esmės JAV, ES ir Ukraina sutinka.

Tęsinys kitame puslapyje:




Tačiau viskas slypi detalėse ir sukelia didelį neatitikimą. Kyjivas mano, kad norint garantuoti saugumą Ukrainoje, turi pasirodyti ir amerikiečių kariai. Tačiau Pete'as Hegsethas pažymėjo, kad JAV kariai nedalyvaus jokioje misijoje, kuri nėra NATO misija. Amerikiečiai mano, kad ES šalys turėtų prisiimti atsakomybę už taikos palaikymą Ukrainoje, siųsdamos ten savo karius.

Ukraina atgaus dalį okupuotų žemių 

Tai turi įvykti. Žvelgiant iš Ukrainos perspektyvos, nėra jokios galimybės priimti taiką, kurioje Rusija pasiima viską. Nors Donaldo Trumpo žodžiai stebėtinai atsargūs.

 

BBC žurnalisto paklaustas šiuo klausimu, Amerikos prezidentas pasakė: „galbūt kai kurios žemės sugrįš“. Tačiau ukrainiečiai čia turi tvirtą derybų kozirį – Kursko sritį. Volodymyras Zelenskis pasiūlė, kad pagal taikos sutartį okupuota Kursko srities dalis galėtų būti iškeista į rusų okupuotas teritorijas.

Teks palaukti galutinių planų. Tikimasi, kad šį klausimą gali išspręsti nacionalinio saugumo konferencija Miunchene, kuri vyks vasario 14-16 dienomis. Nors dalyvaus patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Mike'as Waltzas ir Donaldo Trumpo specialusis pasiuntinys Ukrainoje Keithas Kelloggas, žinoma, kad jie nepateiks taikos plano.

„Manau, kad konferencija bus naudojama norint pamatyti Ukrainos taikos plano kontūrus, kokius kriterijus jame turi būti įtraukti“, – sakė Miuncheno saugumo konferencijos vadovas Christophas Heusgenas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(3)
(-3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()