„Trumpas prisižaidė. Jie palieka Ameriką“ (1)
Dauguma jų svarsto šią galimybę.
.jpg)
© Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Trump_(54362428793).jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dauguma mokslininkų JAV svarsto galimybę emigruoti dėl D. Trumpo administracijos veiksmų. Tai rodo apklausos „Nature“ svetainėje, socialiniuose tinkluose ir „Nature Briefing“ elektroniniame naujienlaiškyje.
Remiantis duomenimis, trys ketvirtadaliai visų apklaustųjų rimtai svarsto galimybę išvykti iš JAV, pirmenybę teikdami gyventi ir dirbti Europoje ir Kanadoje.
D. Trumpo administracija sumažino mokslinių tyrimų finansavimą ir sustabdė didžiumą federaliniu mastu finansuojamos mokslinės veiklos, remdamasi milijardieriaus Elono Musko vadovaujama vyriausybės išlaidų mažinimo iniciatyva.
|
Išpuoliai prieš imigrantus ir kova už akademinę laisvę sukėlė tyrėjams nerimą, nes netikrumas persmelkia visus JAV tyrimų aspektus.
Daugelis respondentų norėtų persikelti į šalis, kuriose jie jau turi kolegų, draugų, šeimos narių arba žino kalbą. Kai kurie iš tų, kurie anksčiau persikėlė dirbti į JAV, dabar planuoja grįžti į savo šalį. Daugelis kitų mokslininkų negalvojo apie persikėlimą, kol naujasis Baltųjų rūmų vadovas nepradėjo smarkiai apkarpyti finansavimo ir atleisti tyrėjus.
Dabar studentai, magistrantai ir mokslininkai praranda finansinę paramą, o tai ypač pavojinga pradedantiesiems. Tačiau užsienio institucijos tuo naudojasi.
Daugelis universitetų užsienyje tai vertina kaip kartą pasitaikančią galimybę, o klausimai svyruoja nuo „ar galėtume samdyti ką nors iš JAV“ iki „kiek darbo vietų galėtume skirti tiems, kurie ateina pas mus“. Kai kurie mokslininkai neplanuoja išvykti iš JAV: „Amerikos mokslas turi geresnių tyrimų galimybių“, „Aš niekur neisiu, tai juokinga“. Tačiau dauguma mokslininkų svarsto šią galimybę.