„Kol Švedija skelbia viešai, Rumunija daro slaptai.“ Kas vyksta karo užkulisiuose (Video) ()
Praėjusią savaitę Kyjivo valdžia viešai padėkojo Rumunijai už karinę pagalbą ir paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kokia Rumunijoje pagaminta technika (tiesiogiai arba per tarpininkus) pateko į Ukrainos pajėgų rankas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Švedija paskelbė apie rekordinį pagalbos paketą Ukrainai, kurio vertė yra 7,1 mlrd. Švedijos kronų (apie 631,84 mln. eurų). Švedai perduos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms laivų, katerių, torpedų, amunicijos.
Taip pat žinoma, kad Švedija planuoja skirti lėšų naujos karinės įrangos pirkimui iš gamintojų, vėliau perkeliant ją į Ukrainą.
Kol Švedija skelbia viešai, Rumunija daro slaptai. Atskleidė, kas vyksta karo užkulisiuose
Kol Rytų Flango valstybės (įskaitant Baltijos šalis ir Lenkiją) skelbia remiančios Ukrainą, Bukareštas jau beveik dvejus metus tyli.
Praėjusią savaitę Kyjivo valdžia viešai padėkojo Rumunijai už karinę pagalbą ir paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kokia Rumunijoje pagaminta technika (tiesiogiai arba per tarpininkus) pateko į Ukrainos pajėgų rankas.
Not only a shared border, but the shared history between Romania and Ukraine is the foundation of our lifelong partnership.
— SPRAVDI — Stratcom Centre (@StratcomCentre) February 12, 2024
We thank our Romanian friends for being there since the beginning in the fight against tyranny.
Ukraine will always have your back. @UKRinROU pic.twitter.com/HYm8p7jW0o
Tai kelios dešimtys šarvuočių (greičiausiai TAB-71) ir daugybė raketų paleidimo sistemų LAROM, kurios, kaip pranešama, anksčiau atvyko į frontą.
Rusijos agresija Ukrainoje įrodė, kad Rumunija yra Ukrainos pusėje, šalis griežtai smerkia Rusijos veiksmus. Be to, Rumunija atlieka itin svarbų vaidmenį Ukrainos grūdų eksporte. Tačiau Rumunijos parama Ukrainos žiniasklaidoje yra labai mažai nušviečiama, palyginti su tokių šalių kaip Slovakija (kuri padovanojo naikintuvus MiG-29 ir S-300 sistemas), jau nekalbant apie Lenkiją ir Baltijos šalis.
Rumunijos ekspertai pastebi, kad tyli pagalba Ukrainai neapsaugos nuo Rusijos agresijos. Ji norėdama vis tiek apkaltins Rumuniją remiant Ukrainą. O garsiai deklaruojama parama padėtų dvišaliams Rumunijos ir Ukrainos santykiams.