Be NATO ir 85 000. Skelbiamos Ukrainos ir Rusijos taikos sutarties sąlygos ()
Nebuvo diskutuojama apie draudimus dėl stojimo į ES, tačiau rusai reikalavo sumažinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų skaičių iki 85 000 karių, 343 tankų ir 519 artilerijos sistemų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Wall Street Journal“ susipažino su sutarties projektu, kuriame išdėstytos Ukrainos ir Rusijos taikos sąlygos, nutartos po atitinkamų derybų 2022 metų balandį.
Netrukus po Rusijos invazijos į Ukrainą sukurtas projektas parodo okupantų reikalavimų lygį. Pateiktame 17 puslapių dokumente teigiama, kad Rusijos valdžia reikalavo sumažinti Ukrainos pajėgų skaičių iki 85 000 karių, 343 tankų ir 519 artilerijos sistemų.
Okupantai reikalavo valstybinėse institucijose ir teismuose įvesti rusų kalbą. Tuo pat metu Kyjivas reikalavo turėti 250 000 karių, 800 tankų ir 1 900 artilerijos vienetų kariuomenę.
Vienas pagrindinių reikalavimų buvo uždrausti Ukrainai stoti į NATO ir gauti užsienio ginkluotę. Nebuvo diskutuojama dėl stojimo į ES draudimų. Rusija taip pat siekė išlaikyti Krymo teritoriją. Volodymyras Zelenskis ir Vladimiras Putinas turėjo asmeniškai aptarti „DLR“ ir „LLR“ likimą.
Kremlius reikalavo, kad sutarties pažeidimo atveju Ukrainos neutralitetą saugotų pati Rusija, JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kinija. Rusijos Federacijos valdžia taip pat prašė atšaukti abipuses sankcijas, tačiau Ukraina šio reikalavimo atsisakė. Kaip saugumo garantiją Kyjivas taip pat pareikalavo įtraukti sąlygą dėl oro erdvės uždarymo atakos prieš šalį atveju.
Taikos derybos tarp Ukrainos ir Rusijos delegacijų tęsėsi iki 2022 m. birželio mėn. Galiausiai susitarimas taip ir nebuvo pasirašytas, kai buvo atskleistas Rusijos karo nusikaltimų Ukrainoje mastas po Kyjivo srities išvadavimo.