Galinga žinia. Rusijos armija gali patekti į spąstus (Video)  (1)

Rusijos Federacija neturi pakankamai resursų greitai pralaužti Ukrainos gynybą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiandien Rusijos Federacija neturi pakankamai resursų greitai pralaužti Ukrainos gynybą. Tai interviu „YouTube“ kanalui „Fabrika novin“ pareiškė Kariuomenės, konversijos ir nusiginklavimo studijų centro direktoriaus pavaduotojas Michailas Samusas.

Samusas priminė, kad Rusija puolimą vykdo maždaug nuo spalio mėnesio, o kai kuriomis kryptimis – nuo ​​rugpjūčio, tačiau turi minimalių laimėjimų: taktinės sėkmės Avdijivkos kryptimi ir situacinio pobūdžio pažangą kituose fronto sektoriuose. Tuo pačiu metu priešo nuostoliai yra aiškiai neproporcingi rezultatui.

„Akivaizdu, kad priešas nesuspėja papildyti savo dalinių kovai paruošta technika. Yra daug 2022, 2023 ir 2024 metų ginklų ir karinės technikos saugojimo bazių nuotraukų Rusijos Federacijos teritorijoje ir pagal jas galima palyginti. Matome, kad kai kurios bazės jau visiškai išeikvotos. Tai taikoma tankams, pėstininkų kovos mašinoms, šarvuočiams, savaeigiams pabūklams ir kt. Todėl, jei Rusijos armija dabar, be atnaujintų pajėgų, vėl bandys pradėti didelio masto puolimą, ji rizikuoja patekti į spąstus“, – aiškino analitikas.

Po Avdijivkos užėmimo rusai bandė kaktomuša prasiveržti per frontą ir judėti toliau, bet nepavyko, nes reikėjo atnaujinti pajėgas, o jie to nepadarė. Dėl to okupantai patyrė didžiulius nuostolius ir nieko nepasiekė prieš Putino „rinkimus“.

 

O Ukraina artimiausiu metu gali pradėti puolimą, pabrėžė Samusas, nes ji ilgą laiką buvo gynyboje. Sviedinių trūksta, bet situacija išsilygina. Čekijos iniciatyva amunicija atkeliaus gegužės-birželio mėnesiais. „Kol kas sulaukiame pagalbos iš Europos, kuri balandį turėtų padidėti. Ukraina jau išgyveno sunkiausią laiką. Tai buvo 2024 m. sausio-vasario mėnesiai, kai šaudmenų kiekis nukrito iki kritiškai žemo lygio, o Rusijos, priešingai, padidėjo dėl tiekimo iš KLDR.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(199)
(6)
(193)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: