„Pirmą kartą.“ Danguje pasirodė labai specialus lėktuvas (Foto) (2)
Neseniai virš Kinijos pasirodė H-6N bombonešis, gabenęs specialų ginklą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pažymima, kad tai pirmoji tokia aiški nuotrauka, kurioje matyti hipergarsinis ginklas YJ-21.
YJ-21 kilmė išlieka šiek tiek paslaptinga. Remiantis spėlionėmis, tai hipergarsinė raketa, sukurta CM-401 (Kinijos balistinė raketa, kurios nuotolis yra maždaug 300 km) pagrindu, tačiau su reikšmingais patobulinimais. Viešai yra mažai informacijos apie minėtą YJ-21.
Tačiau žinoma, kad tai ginklas, kurio gamyba pradėta 2022 metais (nežinomu mastu) ir naudojamas atakuoti sausumos ir paviršiaus taikinius bei paleidžiamas iš oro.
Un bombardier chinois 🇨🇳 H-6N repéré équipé du nouveau missile balistique aéroporté YJ-21
— John Dounga (@DoungaJohn) March 15, 2024
(en anglais)https://t.co/PmTFvCo0iM pic.twitter.com/0Wzw0rSNJI
Hipergarsinė raketa YJ-21 dažnai vadinama „lėktuvnešių žudike“. Raketos nuotolis yra iki 1500 km. YJ-21 turi pasiekti mažiausiai 6 machų greitį (7 400 km/val.) ir didžiausią 10 machų greitį (12 300 km/val.). Dėl to tai itin greitas ginklas, kuris gali tapti dideliu iššūkiu oro gynybos sistemoms. Vienos raketos ilgis yra maždaug 8,3 m.
YJ-21 dažnai lyginama su Rusijos hipergarsiniu ginklu Ch-47M2 „Kinžal“. Šis palyginimas yra visiškai teisingas, atsižvelgiant į Rusijos Federacijos gaminamų ginklų galimybes. Šis turi panašų atstumą (apie 1500–2000 km) ir turėtų pasiekti iki 10 machų greitį.
Tačiau geriausio hipergarsinio ginklo lenktynėse dalyvauja daugiau nei dvi šalys. Be Kinijos ir Rusijos, yra ir JAV, kuri „daug metų nesugebėjo sukurti panašių ginklų“.