Atviras laiškas Scholzui. „Jie tiesiog įsiutę.“ Kas vyksta  (1)

Vokietijos sąjungininkai praranda kantrybę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo nenoras perduoti „Taurus“ raketas Ukrainai vis labiau erzina sąjungininkus ir daugelį Vokietijos politikų, kurie tai laiko pavojinga silpnybe. Apie tai rašo „The Times“.

Leidinys pažymi, kad čia yra „keista ironija“. Tai slypi tame, kad Vokietija šiuo metu yra didžiausia ginklų donorė Ukrainai, tačiau tuo pat metu sulaukia triuškinančios kritikos iš visur dėl „per didelės baimės ir strateginės vizijos trūkumo“.

Leidinys cituoja vieną iš Macrono patarėjų: „Kai Putinas kosėja, Scholzas iškart eina ieškoti bunkerio“.

Ketvirtadienį, daugiau nei 50 analitikų ir buvusių politinių lyderių iš Vokietijos ir kitų Vakarų šalių, paskelbė atvirą laišką, kuriame teigiama, kad kancleris kelia pavojų savo šaliai ir Europai, signalizuodamas Maskvai, kad Berlyną galima „įbauginti“ ir jis paklus.

„Ponas Putinas puikiai moka išnaudoti netikrumą ir silpnumas jį įkvepia, todėl dėl kanclerio požiūrio Kyjivo pralaimėjimas tampa labiau tikėtinas, o Vokietija paverčiama patrauklesniu taikiniu“, – rašė jie.

 

Benjaminas Tallis, Vokietijos Užsienio reikalų tarybos ekspertas ir vienas iš laiško organizatorių, sakė, kad Vokietijos sąjungininkai praranda kantrybę, o tarp Scholzo politinių sąjungininkų Vokietijoje yra daug tokių, kurie „tiesiog įsiutę“ dėl tokios padėties.

„Realybė tokia, kad sąjungininkai juda į priekį ir palieka Berlyną už nugaros. Jie nesumažins spaudimo, nes žino, kokia svarbi Vokietija yra Europos saugumui. Gėda tęsis tol, kol politika nepagerės“, – sakė Tallis.

 

Pats kancleris ir jo politiniai sąjungininkai piktinasi tokia kritika. Jie pažymi, kad Vokietija ne tik suteikė Kyjivui septynis kartus daugiau karinės pagalbos nei Prancūzija, bet ir priėmė daugiau ukrainiečių pabėgėlių nei Lenkija. Be to, Vokietija Ukrainai tiekia būtent tą įrangą, kurios labiausiai reikia – oro gynybos sistemas ir artileriją.

Šis akivaizdus Scholzo nuosaikumas iš esmės atspindi paprastų vokiečių jausmus. Apklausos rodo, kad dauguma jų palaiko nuolatinę paramą Ukrainai, tačiau su sąlyga, kad tai neįtemps Vokietijos į karą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(63)
(1)
(62)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)

Susijusios žymos: