Dažai, siluetai ir fanera. Rusai griebėsi naujos gudrybės ()
Jungtinės Karalystės žvalgyba papasakojo apie nesėkmingus Rusijos pajėgų bandymus užmaskuoti lėktuvus ir laivus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija bando pagerinti savo laivų ir lėktuvų maskavimą, kad sumažintų nuostolius, kuriuos jau du metus patiria Juodosios jūros laivynas ir oro pajėgos. Nors rusai didelį dėmesį skiria maskavimui, tai nepadeda sumažinti nuostolių, teigiama Jungtinės Karalystės žvalgybos ataskaitoje. Ukrainiečių dronai randa paslėptus taikinius ir nepasiduoda apgaulei.
„Rusijos aviacijos bazėse kamufliažui naudojami orlaivių maketai ir padangos ant orlaivių sparnų. Yra informacijos, kad devyniose Rusijos aviacijos bazėse taip pat yra nupiešti orlaivių siluetai. Juodosios jūros laivyno laivų nosys ir galai yra nudažyti juodais dažais – tikriausiai tam, kad būtų mažiau matomi. Ant molų taip pat nupiešti laivų siluetai, tikriausiai, kad suklaidintų Ukrainos dronų operatorius“, – nurodė JK žvalgyba.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 20 March 2024.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) March 20, 2024
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/aCbSXPVpTt #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/DmWPWyqVUk
Manoma, kad tokiu būdu Rusijos pajėgos siekia sumažinti Juodosios jūros laivyno ir karo aviacijos patiriamus nuostolius.
„Nepaisant šių bandymų prisidengti, Rusijos orlaiviai vis dar yra pažeidžiami įprastomis atakomis iš oro, o Rusijos laivai vis dar yra pažeidžiami operacijų Juodojoje jūroje metu. Mažai tikėtina, kad maskavimas žymiai sumažins nuostolius“, – teigia Jungtinės Karalystės žvalgyba. Ji taip pat pažymėjo, kad veiksmingo kamufliažo trūkumas buvo viena iš pagrindinių Rusijos operatyvinių nesėkmių invazijos į Ukrainą pradžioje priežastis.