„Informacija nėra patvirtinta.“ Vašingtonas pakraupo. Ką daro Budanovas (1)
Šiuo metu ši informacija nėra patvirtinta.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Įtakingas amerikiečių leidinys „Financial Times“ sukėlė sensaciją, paskelbdamas, kad JAV tariamai uždraudė Ukrainai atakuoti Rusijos naftos perdirbimo gamyklas.
Straipsnis paskelbtas kovo 22 d.
JAV uždraudė Ukrainai smogti į Rusiją. Leidinys, remdamasis anoniminiais šaltiniais, tikina, kad Amerikos valdžia labai nerimauja dėl atakų prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. Jie tariamai baiminasi kylančių naftos kainų pasaulio rinkose, todėl paprašė Kyjivo apriboti sėkmingas jų operacijas.
Pažymima, kad SBU ir Ukrainos karinės žvalgybos (GUR) vadovai kartu su generolu Budanovu šiuo klausimu sulaukė pakartotinių Vašingtono įspėjimų.
Šiuo metu ši informacija nėra patvirtinta. Nei Ukrainos, nei JAV valdžia šio straipsnio kol kas nekomentavo.
Straipsnyje pateikta informacija kelia daug klausimų. Apie tai rašo „Telegram“ kanalas „Vremennoje pravitelstvo 2.0“. Jis pabrėžė, kad šie smūgiai negali rimtai paveikti pasaulinių kainų.
„Jei žurnalistas yra užsienietis, tai nereiškia, kad jis negali kalbėti nesąmonių... Taip, yra faktas – prasidėjus atakoms prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas, „Brent“ kainos šoktelėjo. Tačiau sausio 1 d. buvo 76 USD už barelį, sausio 30 dieną jau buvo apie 82 USD, o kovo 1 dieną kiek daugiau nei 83 USD, o kovo 21 d. – 85,7 USD.
Sausio mėnesį, prieš prasidedant atakoms, nafta pabrango daugiau nei kovo mėnesį, pasiekusi piką.
Atakos prieš naftos perdirbimo gamyklas, kaip bebūtų keista, priešingai, mažina naftos kainas, nes skatina Rusijos naftos darbuotojus didinti žalios naftos eksportą. Kai kur kuro kainos gali kilti (daugiausia pačioje Rusijoje), bet vargu ar tai bus užsitęsęs reiškinys, nes atsilaisvinusias vietas rinkoje pakeis kitos šalys, pigią rusišką naftą paversdamos brangesniu kuru. Ir net nesitikėkit, kad pats Kremlius entuziastingai pradės riboti naftos tiekimą“, – rašo ekspertas.