„Šimtai milijonų mirs per pirmąsias 72 minutes.“ Laiko reaguoti vos 6 minutės...  (3)

Jei Rusija ar Kinija paleis branduolinę raketą, JAV prezidentas Joe Bidenas turės 6 minutes pasirinkti: smogti atgal ar leisti nušluoti vieną iš Amerikos miestų nuo Žemės paviršiaus. Pirmasis variantas sukels beveik visų planetos gyventojų mirtį.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Alabino110416-57.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šimtai milijonų žmonių mirs per 72 minutes, jei pasaulis pradės branduolinį karą. Tokią išvadą padarė bestselerių apie JAV armiją autorė, amerikiečių tiriamosios žurnalistikos atstovė Annie Jacobsen, rašo bulvarinis laikraštis „The Daily Star“.

Jei Rusija ar Kinija paleis branduolinę raketą, JAV prezidentas Joe Bidenas turės 6 minutes priimti gyvybiškai svarbų sprendimą: smogti atgal, nužudant beveik visus pasaulio gyventojus, ar leisti nušluoti vieną iš Amerikos miestų iš žemėlapio.

[Vokietija] Daiktas, kokio dar tikrai nesate matę! Programuojami išmanūs vištidės vartai su saulės elementais. Ribotas kiekis
5313 4 2

Labai gera kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Stulbinamų galimybių daiktas

Išsamiau

„Nuo branduolinio armagedono mus skiria vienas nesusipratimas, vienas klaidingas paskaičiavimas. Kad ir kaip prasidėtų branduolinis karas, jis baigsis mūsų visų mirtimi“, – sakė Jacobsen.

JAV gynybos departamentas turi išankstinio įspėjimo sistemą. Kosminė sistema SBIRS atidžiai stebi visas JAV nedraugiškas šalis. Prabėgus sekundės daliai po tarpžemyninės balistinės raketos paleidimo, JAV pamato jos paleidimą.

„Priežastis, dėl kurios JAV taip atidžiai stebi branduolinių ginklų paleidimus pasaulyje, yra tai, kad reikia nedelsiant suaktyvinti branduolinę valdymo sistemą, kad būtų pradėta kontrataka. Jungtinės Valstijos nelauks, kol atrems branduolinę ataką ir paleis branduolinį ginklą prieš tai, kai priešo bomba dar nebus pasiekusi taikinio (launch on warning karo doktrina)“, – aiškina specialistė.

 

Žinoma, kad įsakymai Rusijos ir Amerikos pajėgoms pradėti branduolinį smūgį buvo duoti ne kartą, tačiau po kurio laiko komandos buvo pripažintos klaidingomis.

„Vieną kartą mums gali pasisekti daug mažiau. Vienas iš buvusių JAV prezidentų buvo suabejojęs dėl radaro ekrane esančių duomenų“, – rašoma straipsnyje.

JAV turi aktyvių 1770 branduolinių galvučių, kurias galima paleisti vos per 60 sekundžių. Rusija jų turi 1674, jos ginkluotės sistemos prilygsta amerikiečių.

 

„Jei JAV prezidentas priimtų lemtingą sprendimą smogti atgal būtų prarasta daugybė gyvybių. Iš pradžių milijonai, vėliau dešimtys ir šimtai milijonų žmonių mirtų per pirmąsias 72 branduolinio karo minutes. Ir tada prasidėtų branduolinė žiema, kai milijardai mirs iš bado“, – mano ekspertė.

Jacobsen kalbėjosi su dešimtimis aukšto rango politikos ir karo veikėjų apie branduolinio atgrasymo koncepciją. Jie visi sutinka, kad branduolinis karas yra visiška beprotybė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(28)
(13)
(15)

Komentarai (3)